top of page

Pionierzy marzyciele - trauma z dzieciństwa


Film „Pionierzy marzyciele” był już prezentowany w Polsce na festiwalu Wiosna Filmów w kinie Praha oraz na warszawskiej edycji festiwalu filmów rosyjskich Sputnik.


Dzieło Natalii Kudriaszowej to historia trzej przyjaciół z dzieciństwa (Katia, Andriej, Olga) z zastępu pionierów. Naprzemiennie ukazane są przeplatające się wydarzenia współczesne i te z dzieciństwa, w którym jak okazuje się nawet drobny epizod i dziecięca fantazja mogą mieć kluczowe znaczenie dla życia dorosłego człowieka. Nie można powiedzieć żeby naszym bohaterom nie udało się w życiu – cała trójka żyje w miarę dostatnie, osiągnęło sukces zawodowy. A jednak czegoś w ich życiu brakuje, coś ich gnębi. I bez znajomości wydarzeń z przeszłości nie da się zrozumieć istoty problemu.


Pionierzy marzyciele to film bardzo sprawnie zrealizowany, epizody z życia bohaterów są bardzo dobrze poukładane dzięki czemu mamy ciągłość opowieści i identyfikujemy się z głównymi bohaterami. Pionierzy marzyciele to kino ciepłe i przyjemne do oglądania. A jednocześnie ukazujące bezsens minionego systemu: kult jednostki, donosicielstwo, kłamstwo i czarne wołgi.


Trailer może średnio zachęca, ale film jest naprawdę świetny.


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page