top of page

Piątek 4 lutego 2022

Ceremonia otwarcia

Bardzo efektowna. Ale pełna ideologii. Tak to jest jak się daje organizować igrzyska totalitarnemu mocarstwu.

Sobota 5 lutego 2022

Natalia Maliszewska COVID

Pierwsza nasza medalowa nadzieja skończyła się skandalem koronawirusowym. Natalia miała na zmianę negatywne i pozytywne wyniki. Ostatecznie została pozbawiona możliwości rywalizacji sportowej. PARANOJA!

 • Igrzyska dobrze rozpoczęły się dla Norwegów: złoto w biegu kobiet i po emocjonującym finiszu w biathlonowej sztafecie mieszanej. 

 • Pierwsze złoto gospodarzom sprezentowali sędziowie dyskwalifikując w półfinale short-track zespół USA. Ale medal także dla naszych bratanków.

 • W skokach kobiet też kontrowersje. Covidowo nie wystąpiła liderka pucharu świata. Pechowo przegrała Niemka puszczona w gorszych warunkach od Słowenek.

 • Fajny jest ten curling, tylko trzeba mieć czas żeby to na spokojnie oglądać. 

Niedziela 6 lutego 2022

Dawid Kubacki brązowym medalistą!!!!

Mamy medal. Po kwalifikacjach liczyliśmy na Piotra Żyłę. Po pierwszej serii na trzeciego Kamila Stocha. Ale to Dawid Kubacki wskoczył na najniższy stopień podium. Biorąc pod uwagę tegoroczną formę naszych skoczków to piękna niespodzianka. BRAWO.

Poniedziałek 7 lutego 2022

Maryna Gąsienica-Daniel

 

Po medalowej niedzieli spokojniejszy poniedziałek:

 • dwa dobre przejazdy naszej nowej nadziei w narciarstwie alpejskim, na ekstremalnie trudnej trasie slalomu giganta, dało Bachledzie bardzo dobre 8 miejsce. Przypomniały się czasy sióstr Tlałek

 • biathlonistki bez rewelacji, jak zwykle do medalu zabrakło dwóch dobrych strzałów na strzelnicy Moniki Chojnisz ostatecznie 20

 • w łyżwiarstwie szybkim doświadczona covidem Natalia Czerwonka na słabym 19 miejscu

 • w skokach w konkursie mieszanym najwięcej emocji budziły dyskwalifikacje za nieprzepisowe kombinezony, co idealnie pasuje do akurat tych Igrzysk

Wtorek 8 lutego 2022

Curling rządzi

Polscy snowboardziści pogrzebali szanse medalowe w ćwierćfinałach. Ale trzeba przyznać iż trafili na bardzo silnych rywali.

W biathlonie męskim Polacy daleko. Podobnie Polki i Polacy w sprincie - gdzie jest Justyna Kowalczyk?

Wydarzeniem dnia było finałowe starcie w curlingu par mieszanych - złoto po świetnej grze dla drużyny Włoch.

Środa 9 lutego 2022

Powroty

Na dużej skoczni w treningach pojawili się skoczkowie, z którymi wciąż wiążemy medalowe nadzieje. Najlepiej skakał świeżo obdarowany brązowym medalem Dawid Kubacki.

Na lodowisku pojawiła się natomiast Natalia Maliszewska, która w pięknym stylu wygrała swój bieg eliminacyjny.

Czwartek 10 lutego 2022

10 km kobiet

Za czasów Justyny Kowalczyk polski dystans. Niestety następczyń brakuje. A bieg był niezwykle wyrównany: Norweżka wygrała złoto o 0,4 sekundy, a Finka brąz o 0,1s.

Na zakończenie rywalizacji saneczkarskiej emocjonująca sztafeta - dla uspokojenia nie jest tak jak w biegach że jedne sanki przekazują pałeczkę kolejnym, a jedynie na finiszu uruchamiany jest gong, który umożliwia kolejny start. Całkiem nieźle spisali się Polacy.

Piątek 11 lutego 2022

Polki dobrze, ale daleko

W supergigancie Polka niby bezbłędna, ale narzekała na zbyt mało slalomową trasę. Wylądowała w trzeciej dziesiątce.

W biathlonie jak zwykle do medalu zabrakło jednego celnego strzału. Monika Hojnisz 16.

Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale i tyle z medalu. 

Sobota 12 lutego 2022

Pechowa sobota

Wielkie emocje w łyżwiarstwie szybkim. Polakowi do medalu zabrakło 0,03 sekundy! Jedno zachwianie. 

Czas na skoki:

 • dobre skoki w serii próbnej Stocha i Wąska. Ale faworyci skakali odrobinę dalej.

 • poprawny skok Wąska - będzie w drugiej serii!

 • Kubacki dobrze. Ale to nie był tym razem skok na medal.

 • Żyła bardzo dobrze 134. Stoch REWELACYJNIE 137,5 metrów!!! Rekord skoczni. Będzie walczył o medal.

 • Stoch czwarty po pierwszej serii. Medal na wyciągnięcie ręki. Kobayashi i Lindvik chyba poza zasięgiem.

 • Niestety nie ma medalu. Stoch czwarty. Wygrał Lindvik. A medal odebrał nam Niemiec Geiger. Pechowa sobota.

 • Medal powinien być bo Geiger skakał w nieprzepisowym kombinezonie. Ale Polakom zabrakło jaj żeby go podkablować. A Stoch rozpłakał się po konkursie - WIELKI MISTRZ, szacunek dla Niego!!!

Niedziela 13 lutego 2022

Dramat biathlonistki, rozczarowanie łyżwiarek

W biathlonowym biegu pościgowym po czwartym strzelaniu po pewny brązowy medal biegła Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold. Na ostatnim podbiegu zasłabła i dotoczyła się do mety na 14 miejscu, gdzie straciła przytomność. Polka zawaliła pierwsze strzelanie gdy wszyscy trafiali, ale świetnie celowała gdy wszystkie pudłowały. Ostatecznie świetne miejsce w pierwszej dziesiątce. Jak zwykle w biathlonie do medalu zabrakło dobrego strzelania. 

Medal dla Polski miał być w sprincie kobiet łyżwiarstwa szybkiego. Niestety obie Polki pobiegły o sekundę gorzej do swoich rekordów życiowych. I napompowany balon nadziei pękł równie szybko, co nazwa tej dyscypliny.

Poniedziałek 14 lutego 2022

Wiatr nie pomógł

To chyba koniec medalowych szans. Skoczkowie na 6 miejscu. W loteryjnym konkursie wygrali Austriacy niespodziewanie przed Słowenią. Brąz dla Niemców w jak zwykle zbyt obszernych kombinezonach.

Wtorek 15 lutego 2022

Czesi bez medalu, na lodzie moskiewska Polka

Dla Czechów zakochanych w hokeju brak medalu to większa tragedia niż nasze czwarte miejsce Stocha.

W łyżwiarstwie figurowym dorobiliśmy się łyżwiarki solowej. Niestety urodzonej w Moskwie. Farbowanym lisom mówimy stanowcze NIE, a co dopiero tym przefarbowanym z czerwieni. 

Środa 16 lutego 2022

Słowacja w półfinale

Słowacy zagrali na nosie Czechom i sensacyjnie wygrali z USA.

Polska reprezentacja dogorywa: alpejczycy wypadają z trasy, biathlonistki prawie zdublowane, narciarki przedostatnie w finale A, łyżwiarki short track odpadają w ćwierćfinale.

Czwartek 17 lutego 2022

Hokej

U pań jak zwykle Kanada. 

U panów w półfinałach sensacyjnie Europa: Szwecja, Finlandia, Słowacja i Putin.

Jak już jesteśmy przy Rosji to nasza moskiewska łyżwiarka świetnie pojechała program dowolny i przesunęła się z 24 na 12 miejsce. Gdyby była jeszcze jedna konkurencja to by wygrała ...

Piątek 18 lutego 2022

Michalski o krok od medalu

Ostatnie szanse medalowa prysły w piątkowy poranek. Postawa biathlonistki Moniki Hojnisz w biegu masowym może być podsumowanie startu polskiej ekipy: duże nadzieje, osiem pudeł i miejsce pod koniec stawki. Źle się dzieje z polskim sportem, a zimowym w szczególności. Dobrze że na stadiony piłkarskie zawsze się kasa znajduje. 

Natomiast świetnie spisał się łyżwiarz szybki Piotr Michalski. Zajął rewelacyjne czwarte miejsce, a przez długi czas prowadził, bo wystąpił w ledwie czwartej parze. Do medalu zabrakło tym razem 0,08 sekundy.

Sobota 19 lutego 2022

28=50

Przedostatni dzień rywalizacji to idealne podsumowanie farsy igrzysk w Chinach. Pogoda się popsuła więc biegi biathlonowe zawczasu przesunięto na piątek (nici z celowaniem z przygotowaniami na konkretny dzień), a bieg narciarski mężczyzn na 50 km skrócono do 28 km. Wygrali oczywiście pobratymcy tych którzy na ukraińskiej granicy przebierają nogami aby Igrzyska się skończyły i można było zaatakować obcy kraj. 

Ostatnie polskie emocje to finał w łyżwiarstwie szybkim w konkurencji tak absurdalnej, że trudno zrozumieć ideę tej rywalizacji. Niestety Polka przewróciła się na bandę i dobre miejsce uciekło sprzed nosa.

Wielkie emocje z finale curlingu. Po trzech godzinach i dogrywce Szwedzi lepsi od Szkotów, który zmuszono do przybrania brytyjskich barw.

 

 

 

Niedziela 20 lutego 2022

Finlandia

Po raz pierwszy w historii Finowie ze złotem turnieju hokejowego. Euforia w Helsinkach porównywalna do tej gdyby Polacy wygrali drużynówkę w skokach. Rosjanie natomiast za karę tuż po otrzymaniu srebrnych medali udali się na pierwszą linię frontu ukraińskiego. 

W finale curlingu kobiet wygrały Brytyjki czyli ... Szkotki.

Na zakończenie piękna gala mistrzów łyżwiarstwa. I ceremonia zamknięcia, która musiała przerazić wszystkie zwierzaki w Pekinie. 

Koniec najgorszych Igrzysk w historii. Kolejne powinny zostać zorganizowane na okupowanej przez Putina Ukrainie. 

bottom of page