top of page

"Dzieci Amelii”: porwany za młodu (ocena: 5/10 – za Portugalię)Portugalski horror, niestety powielający amerykańskie sposoby straszenia.

Nowojorski trzydziestolatek dowiaduje się o swojej prawdziwej rodzinie. Wraz z partnerką wyrusza do Portugalii żeby spotkać matkę i brata bliźniaka.

Horror niewykorzystanych szans. Już same interakcje pomiędzy bohaterami wystarczyłyby do zbudowania klimatu: odnaleziony bliźniak, matka z botoksem twarzy, narzeczona spoza rodzinnego układu. Twórcy jednak wzorują się na sztampowych metodach próbując straszyć przywidzeniami, odgłosami, mrocznością. Na zbudowanie charakterystyki bohaterów brakuje i czasu i pomysłu. Ostatnia nostalgiczna scena taneczna pokazuje, iż potencjał był dużo większy.

 

Ciekawostką jest, że film zostaje wprowadzony przez dystrybutora, specjalizującego się w niszowych horrorach Velvet Spoon, w okresie Dnia Matki i Dnia Dziecka. Możliwe, że to miałoby pomysłem. Jednak to tylko horror dla mało wybrednych koneserów gatunku, a w kinowej dystrybucji zaginie zapomniany.

 

Atuty:

+ rodzinne interakcje

+ portugalskie klimaty

+ stonowane zakończenie

+ charakteryzacja

 

Mankamenty:

- luki scenariuszowe

- sztampowe metody straszenia

- niewykorzystany potencjał wyrazistych bohaterów

- przeciętne aktorstwo

- niszowa dystrybucja

 

tytuł oryginalny: A Semente do Mal

produkcja: Portugalia

rok: 2023

gatunek: horror rodzinno-genetyczny

premiera: 24 maja 2024

dystrybucja: Velvet Spoon

 

  • reżyseria, scenariusz: Gabriel Abrantes

  • obsada: Brigette Lundy-Paine, Carloto Cotta, Anabela Moreira, Alba Baptista, Rita Blanco, Beatriz Maia, Nuno Nolasco, Ana Tang, Sónia Balacó

 

 

obejrzane w środę 29 maja 2024 roku, o godzinie 22:00, przed długim weekendem i pomiędzy Dniem Matki a Dniem Dziecka, w kinie Cinema City Sadyba Best Mall

Comentários


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page