top of page

"Jajko czy kura”: młodociany biznes z wolnego wybiegu (ocena: 5/10 – za kokofermę)Przedsiębiorczość należy rozwijać już w młodym wieku.

Dwunastoletni sierota przenosi się na wieś po bankructwie ojca. Tam wpada na przedsiębiorczy pomysł.

Sam zamysł zacny. Warto upowszechniać zainteresowanie biznesem już w młodym wieku. Niestety sam scenariusz mocno naiwny i przewidywalny, w finale jakby spłycony żeby kończyć w odpowiednich dla kina familijnego ramach czasowych. Gorzej jednak, że wtłoczono do filmu akcenty alkoholowe, których raczej nie powinno być.

 

Główny bohater, najlepiej rzec „protagonista” bo odnosi się to do fabuły, jest sympatyczny młodym człowiekiem. Dużo gorzej jest natomiast z bohaterami drugoplanowymi. Niewykorzystano postaci rezolutnej dziewczyny, wspólnika sprowadzono do roli grubasa nie potrafiącego liczyć. Najgorzej jest z dorosłymi bohaterami: piwoszem byłym właścicielem masarni, biznesmenem ojcem dziewczynki, zdołowanym ojcem głównego bohatera, a nawet z niesympatycznymi urzędnikami. Nieco że postacie te irytują, to jeszcze dają negatywny przekaz edukacyjny.

 

Kanadyjskie kino familijne rodem z Quebec ma podobnie jak ten okres bardziej francuski niż amerykański, czyli europejski, charakter. Widać więc podobieństwa, ale niestety te negatywne. Kiepskie realizacyjne, niedopracowane scenariuszowo, niski poziom poczucia humoru. Tego typu filmu skazane są na niszową dystrybucję i obecność na platformach kinowych typu cda.

 

Zalety:

+ proprzedsiębiorczość

+ sympatyczny protagonista

+ ekologiczne

 

Mankamenty:

- do bólu przewidywalne i naiwne

- akcenty alkoholowe

- papierowe postacie drugoplanowe

- niskobudżetowe realizacyjnie

- słabe aktorstwo

- niszowa dystrybucja

 

tytuł oryginalny: Coco Ferme

produkcja: Kanada

gatunek: familijny wiejsko-biznesowy

rok: 2023

data premiery: 16 lutego 2024

dystrybutor: Vivarto

 

  • reżyseria: Sébastien Gagné

  • scenariusz: Dominic James

  • obsada: Oscar Desgagnés, Joey Bélanger, Benoît Brière, Simon Lacroix, Emma Bao Linh Tourné, Louis Philippe Dandenault, Steve Palpante, Vincent Bolduc, Mia Garnierobejrzane rano, we wtorek 11 czerwca 2024 roku, na platformie cda

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page