top of page

„Bez urazy”: bez stanika (ocena: 6/10 – za prawiczka)


Naga Jennifer Lawrence tocząca pojedynek na plaży to główna, ale nie jedyna atrakcyjna.

Bohaterka przeżywa kłopoty finansowe. Nie wystarcza praca w barze i na Uberze. Decyduje się więc na ogłoszenie nadopiekuńczych, acz bogatych, rodziców martwiących się dziewictwem swojego syna tuż przed wyjazdem na studia.

Komedie oparte na erotycznych podtekstach ma swoją wierną rzeszę fanów, ale także widzów którzy za żadne skarby świata nie rozumieją tego fenomenu. Głupie żarty, seksualne podteksty, fekalne nawiązania. Trzeba mieć dużo luzu do tego typu produkcji, aby nie popaść w trakcie seansu w żenadę.


Produkcja, której wyznacznikiem jest seksowna praktycznie w każdych okolicznościach i przez cały film Jennifer Lawrence, także nie grzeszy wykwintnym poczuciem humoru. Sprawdza się jednak na innych polach. Przede wszystkim czuć chemię pomiędzy bohaterami. Może zbyt przewidywalną, ale wciągająca. Dochodzi do tego motyw trudności w dorastaniu i jakże częstego zafascynowania partnerem starszym, ale za to doświadczonym.


Nie ma co jednak ukrywać, iż głównym powodem oglądania tego filmu jest Lawrence. Naga scena na plaży to jedno, ale jak ona seksowanie wygląda i zachowuje się w codziennych czynnościach. Trudno co prawda uwierzyć, żeby taka „laska”, w Ameryce, miała problemy finansowe i musiała sięgać po tak dziwne zlecenia. Jednak nie o sensowność scenariusza w tej produkcji chodzi. I przy takim założeniu można spędzić przyjemniej dwie godziny w upalne lato w klimatyzowanej sali kinowej. Co nie jest jednak powszechne – pomimo popularności tego rodzaju kina film szybko spada z repertuaru, a zdarzają się nawet jednoosobowe seanse.


Zalety:

+ seksowna Jennifer Lawrence

+ chemia pomiędzy bohaterami

+ trudy dorastania

+ nieźle rozpisane dialogi pozakomediowe

+ poprawny realizacyjnie


Wady:

- żałosny humor

- zbyt wiele żenujących scen

- seksualizacja kobiet i nieletnich

- kontrowersyjny temat podrywania młodszych w celach seksualnych

- przeszarżowana fabuła

- wymagana odporność na tego rodzaju filmy

- kiepska frekwencja


tytuł oryginalny: No Hard Feelings

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2023

gatunek: komedia erotyczna

dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.

data premiery: 23 czerwca 2023


  • reżyseria: Gene Stupnitsky

  • scenariusz: Gene Stupnitsky, John Phillips

  • obsada: Jennifer Lawrence, Andrew Barth Feldman, Matthew Broderick, Laura Benanti, Natalie Morales, Scott MacArthur, Ebon Moss-Bachrach, Kyle Mooney, Hasan Minhaj

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page