top of page

„Kung Fu Panda 4”: szukając następcy (ocena: 6/10 – za łasicę)Udało się po raz czwarty.

Wojownicza Panda PO (nie mylić z pewną partią polityczną …) wykazała się już wielokrotnie. Teraz spija śmietankę ze swojej sławy. Bardziej do ratowania świata skupia się na stworzeniu własnej restauracji. Na nowego wojownika ogłasza konkurs. A jest on pilny, bo pojawia się niebezpieczny kameleon.

Sama fabuła oparta jest na pewnym wyczerpaniu materiału. Stąd poszukiwanie nowych bohaterów i motywów. Jednocześnie jednak film zachowuje swój styl. Dobre tempo, ciekawe pomysły animacyjne, poczucie humoru. Jest to satysfakcjonujące pod warunkiem, że nie oglądało się chwilę wcześniej trzech poprzednich części.

 

Atutem są nowi bohaterowie. Zarówno podstępna łasica, jak i czarny charakter w postaci kameleona. Brakuje trochę starych bohaterów, a sama panda też jest mocno minimalizowana. To jednak mankament dla fanów poprzednich wersji. Dla nowych widzów, a w końcu to produkt dla młodszego pokolenia, wystarczy że jest dynamicznie i kolorowo.

 

Pytanie, czy nadużywanie sprawdzonego pomysłu nie staje się powoli męczące. Mając w pamięci poprzednie wersje można oglądać z obojętnością. Ale abstrahując od nich to wciąż sympatyczna animacja. Co prawda argument, że są gorsze nie powinien być decydujący, ale … są gorsze.

 

Zalety:

+ zgrabna fabuła

+ poczucie humoru

+ różnorodność gatunkowa

+ wyrazistość

+ szybka akcja

 

Wady:

- wtórne

- prostota historii

- porzucenie starych bohaterów

- odgrzewanie kotleta

 

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2024

gatunek: animacja zwierzęco-azjatycka

premiera: 8 marca 2024

dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.

 

  • reżyseria: Mike Mitchell

  • scenariusz: Jonathan Aibel, Glenn Berger, Darren Lemke

  • muzyka: Hans Zimmer, Steve Mazzaro

  • montaż: Christopher Knights

  • scenografia: Paul Duncan

  • dubbing oryginalny: Jack Black, Dustin Hoffman, Bryan Cranston, Awkwafina, Viola Davis, Ian McShane, Ke Huy Quan, James Hong, Seth Rogen, Ronny Chieng, Lori Tan Chinn

  • polski dubbing: Marcin Hycnar, Jan Peszek, Wiktor Zborowski

 

obejrzane w piątek 29 marca 2024 roku, o godzinie 16:30, w Cinema City Arkadia

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page