top of page

„Noc dziękczynienia” – chytra baba z Radomia (ocena 6/10 za gofrownicę)A wszystko przez te wyprzedaże.

Grupa młodzieży ze spokojnego amerykańskiego miasteczka dostaje się tylnymi drzwiami do przygotowującego się do otwarcia w dniu darmowej wyprzedaży supermarketu. Powoduje to furię oczekującego tłumu.

Krwawy horror oparty na motywie dantejskich scen, które niestety nie do końca są wytworem chorej wyobraźni scenarzystów filmów. Produkcja nie pozostaje co prawda przy analizie pobudek chytrych zachowań konsumentów. Zamienia się w krwawą zemstę za konsekwencje amoku. Coś na kształt „Piły” tylko ofiary nie mają ani wyboru, ani szans uciec przed karą. A mściciel nie patyczkuje się w wymyślnych sposobach zabijania.

 

Produkcja pozostaje więc rarytasem dla amatorów krwawego gore. Scenariusz nie zachwyca, mimo że sili się na oryginalność. Postacie mało angażują, chociaż trochę szkoda beztroskich dzieciaków, którzy zakpili z amoku wyprzedaży. W pamięci pozostaje jednak ten początek ze znakomitą satyrycznie sceną amoku wyprzedaży.

 

Grudniowa dystrybucja pasuje do nastroju amerykańskiego Święta Dziękczynienia. Dobrze się ten film oglądało również podczas maratonu horrorów – tak między pierwszą a trzecią w nocy.

 

Zalety:

+ satyra amoku wyprzedaży

+ pomysły na krwawą zemstę

+ odpowiednia dawka gore

+ grudniowa dystrybucja

+ polski tytuł

+ Zimowy Maraton Horrorów w Cinema City

 

Wady:

- silący się na oryginalność scenariusz

- sztampowa produkcja gore

- przewidywalne

- nieudolne czerpiące z klasyki gatunku

 

tytuł oryginalny: Thanksgiving

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2023

gatunek: krwawy horror sklepowo-młodzieżowy

premiera: 24 listopada 2023

dystrybucja: Forum Film Poland

 

  • reżyseria: Eli Roth

  • scenariusz: Jeff Rendell

  • muzyka: Brandon Roberts

  • zdjęcia: Milan Chadima

  • montaż: Michel Aller, Michele Conroy

  • scenografia: Kari Measham

  • kostiumy: Leslie Kavanagh 

  • obsada: Patrick DempseyTy OlssonGina Gershon, Gabriel Davenport, Karen ClicheNell VerlaqueRick Hoffman, Derek McGrathKatherine TrowelMilo Manheim, Addison Rae, Jalen Thomas Brooks, Tim Dillon


obejrzane z piątku na sobotę 9 grudnia 2023 roku, w ramach Zimowego Maratonu Horrorów, około godziny 1:00 w Cinema City Promenada

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page