top of page

„Granice miłości”: jak rozpocząć swingować (ocena: 6/10 – za filmoterapię)


Jak oglądać trudny temat to w dobrym towarzystwie …

Bohaterowie są młodzi i zakochani w sobie. Powoli jednak do związku wkrada się rutyna. Pojawiają więc trudniejsze pytania i szacowanie własnych granic seksualnych.

Polski reżyser wykorzystał czeskiego producenta, aby opowiedzieć o czymś co dla wielu wciąż jest tematem tabu. Tymczasem prawie każdy związek dochodzi do momentu wypalenia, gdy pojawiają się pomysły na otworzenie na inne osoby. Dla niektórych osób to niedopuszczalne, a dla wielu coś naturalne.


Filmowy związek przeżywa trudne chwile. A film opowiada to w sposób wiarygodny, chociaż niełatwy w odbiorze. To film kameralny, o postawie dwóch ludzi. Opowiedziany ujęciami, montażem i dialogami. Każda scena może być ważna. Może trochę rozczarowująco ucięty.


Nie można liczyć na szerszą dystrybucję kinową. Taka produkcja spokojnie jednak może być odebrana w domu. Może z partnerem? Wyjątkową okazją do obejrzenia tego filmu był seans z udziałem reżysera w warszawskim kinie Atlantic w ramach cyklu Filmoterapia. Dyskusja po sensie, odpowiednio moderowana i z aktywnością publiczności, ubogaciła przekaz. Tym samym podnosząc ocenę samego filmu.


Zalety:

+ ważna tematyka

+ wiarygodne oddanie zachowań bohaterów

+ bardzo dobre ujęcia i montaż

+ trafny tytuł

+ interesująca dyskusja w Atlanticowej Filmoterapii


Wady:

- kontrowersyjne (?)

- niełatwe w odbiorze

- urwane w końcówce

- niszowa dystrybucja


tytuł oryginalny: Hranice lásky

produkcja: Polska, Czechy

rok: 2022

gatunek: dramat erotyczny

data premiery: 4 lipca 2022 (???)

dystrybucja: Galapagos Films


  • reżyseria: Tomasz Wiński

  • scenariusz: Tomasz Wiński, Petra Hůlová

  • obsada: Hana Vagnerová, Matyáš Řezníček, Eliška Křenková, Martin Hofmann, Lenka Krobotová, Hynek Čermák, Antonie Formanová, Jiří Rendl, Johana Matoušková

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page