„Godzilla kontra Kong” – tytani (ocena 4/10)


Obejrzałoby się … ale w dobrym kinie, z dużym ekranem i dźwiękiem. Bo na laptopie to wychodzą same niedociągnięcia.

King Kong zostaje transportowany z wyspy gdzie przebywał pod obserwacją naukowców.

Ten film udaje że coś wnosi, a opiera się na znanych motywach. Udaje że jest dowcipny, a staje się żałosny. I chyba też tylko udaje że jest widowiskowy. Ale czy w ogóle trafi na duże ekrany w tak skomplikowanej sytuacji? Nawet jak trafi to i tak wyjdzie, że fabuła jest jedynie wypełniaczem. A oglądanie nawet najefektowniejszych scen bez zaangażowania w losy bohaterów, odbiera cała filmową przyjemność. Na bakier jest również z charakteryzacją postaci. Sam King Kong wydaje się sympatyczny , gdy poznajemy go po przebudzeniu. Potencjał stwarza interakcja z malutką dziewczynką. Niestety tych atrakcji jest na dwie minuty. Później na siłę wprowadza się cały zastęp bohaterów, jakby z przymusu: grubszy pracownik laboratorium, ciekawa świata dziewczyna, obowiązkowa piękność w obcisłej bluzce. Dopiero na koniec czarny charakter. Bez ładu i składu, przerywana akcja tylko żeby wrzucić jakiś żart. W dodatku czerstwy i nie pasujący.


O tym filmie mówiło się już od 5 lat. Jak na złość, a może i dobrze, dystrybucję kinową, niezbędną w takich filmach, zahamowała pandemia. Może doczekamy się premiery, bo oglądanie tego w warunkach domowych mija się z celem. Po premierze kinowej (IMAX, może ScreenX) będzie z pewnością aktualizacja recenzji. A może i oceny.


Plusy:

+ legenda

+ sympatyczny King Kong

+ ładniutka Eiza González


Minusy:

- wątła fabuła

- fatalne aktorstwo

- dialogi

- nierówne tempo

- wymuszone poczucie humoru

- trzech scenarzystów

- nieodpowiedni do odbioru domowego


Zwiastun:


tytuł oryginalny: Godzilla vs. Kong

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2021

gatunek: przygodowy


· reżyseria: Adam Wingard

· scenariusz: Michael Dougherty, Zach Shields, Terry Rossio

· zdjęcia: Ben Seresin

· montaż Josh Schaeffer

· muzyka: Junkie XL

· scenografia: Tom Hammock, Owen Paterson

· kostiumy: Ann Foley

· obsada: Alexander Skarsgård, Rebecca Hall, Millie Bobby Brown, Brian Tyree Henry, Shun Oguri, Eiza González, Julian Dennison, Kyle Chandler, Demián Bichir

Ostatnie posty
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Twitter Social Icon