„Godzilla kontra Kong” – tytani (ocena 4/10)


Obejrzałoby się … ale w dobrym kinie, z dużym ekranem i dźwiękiem. Bo na laptopie to wychodzą same niedociągnięcia.

King Kong zostaje transportowany z wyspy gdzie przebywał pod obserwacją naukowców.

Ten film udaje że coś wnosi, a opiera się na znanych motywach. Udaje że jest dowcipny, a staje się żałosny. I chyba też tylko udaje że jest widowiskowy. Ale czy w ogóle trafi na duże ekrany w tak skomplikowanej sytuacji? Nawet jak trafi to i tak wyjdzie, że fabuła jest jedynie wypełniaczem. A oglądanie nawet najefektowniejszych scen bez zaangażowania w losy bohaterów, odbiera cała filmową przyjemność. Na bakier jest również z charakteryzacją postaci. Sam King Kong wydaje się sympatyczny , gdy poznajemy go po przebudzeniu. Potencjał stwarza interakcja z malutką dziewczynką. Niestety tych atrakcji jest na dwie minuty. Później na siłę wprowadza się cały zastęp bohaterów, jakby z przymusu: grubszy pracownik laboratorium, ciekawa świata dziewczyna, obowiązkowa piękność w obcisłej bluzce. Dopiero na koniec czarny charakter. Bez ładu i składu, przerywana akcja tylko żeby wrzucić jakiś żart. W dodatku czerstwy i nie pasujący.


O tym filmie mówiło się już od 5 lat. Jak na złość, a może i dobrze, dystrybucję kinową, niezbędną w takich filmach, zahamowała pandemia. Może doczekamy się premiery, bo oglądanie tego w warunkach domowych mija się z celem. Po premierze kinowej (IMAX, może ScreenX) będzie z pewnością aktualizacja recenzji. A może i oceny.


Plusy:

+ legenda

+ sympatyczny King Kong

+ ładniutka Eiza González


Minusy:

- wątła fabuła

- fatalne aktorstwo

- dialogi

- nierówne tempo

- wymuszone poczucie humoru

- trzech scenarzystów

- nieodpowiedni do odbioru domowego


Zwiastun:


tytuł oryginalny: Godzilla vs. Kong

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2021

gatunek: przygodowy


· reżyseria: Adam Wingard

· scenariusz: Michael Dougherty, Zach Shields, Terry Rossio

· zdjęcia: Ben Seresin

· montaż Josh Schaeffer

· muzyka: Junkie XL

· scenografia: Tom Hammock, Owen Paterson

· kostiumy: Ann Foley

· obsada: Alexander Skarsgård, Rebecca Hall, Millie Bobby Brown, Brian Tyree Henry, Shun Oguri, Eiza González, Julian Dennison, Kyle Chandler, Demián Bichir

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon