top of page

„Zakochana Anaïs”: spóźnialska (ocena: 5/10 za ładne nogi)


Ładne nogi, małe piersi, czyli dziewczyna która szukała miłości.

Tytułowa bohaterka jest na romantycznym zakręcie: jeden romans kończy, drugi nie wie czy w ogóle zacząć. Dodatkowo jej matka ma nawrót choroby nowotworowej.

Protagonistka poszukuje miłości, ale jest wyjątkowo antypatyczna. Chaotyczna, rozbiegana, wciąż spóźniona. Jej stosunek do najbliższych także budzi wiele zastrzeżeń. Trudno się angażować w jej losy. Co prawda w pewnym momencie następuje suspens. Jednak może on dodatkowo irytować w kontekście wprowadzania od filmów akcentów lesbijskich. Inna sprawa iż scena miłości kobiecej jest nakręcona ze smakiem. W zasadzie jedyna, którą można z tego filmu zapamiętać pozytywnie.


Ciekawostką jest iż tytułowa bohaterka ma takie sami imię jak odtwórczyni, wiarygodnie ale w kontekście postawy to raczej negatyw, głównej roli. Film niszowo pokazywany w kinach wszedł do dystrybucji telewizyjnej i VOD – raczej słaba propozycja na Sylwestra.


Zalety:

+ francuskie podejście do miłości

+ wyrazistość bohaterki

+ wysmakowana scena miłości lesbijskiej


Wady:

- irytująca bohaterka

- przeciętny scenariusz

- nie angażujące

- wątek LGTB


Zwiastun:


tytuł oryginalny: Les Amours d'Anaïs

rok: 2021

produkcja: Francja

premiera: 18 lutego 2022

dystrybucja: Aurora Films

gatunek: dramat


· reżyseria, scenariusz: Charline Bourgeois-Tacquet

· obsada: Anaïs Demoustier, Valeria Bruni Tedeschi, Denis Podalydès, Jean-Charles Clichet, Xavier Guelfi, Christophe Montenez, Anne Canovas, Bruno Todeschini, Annie Mercier

コメント


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page