top of page

"Niepokalana” – siostra Cecilia (ocena: 5/10 – za zakonnice)Zakon jako siedlisko wszelkiego zła …

Młoda dziewczyna, cudem uratowana w dzieciństwie, wstępuje w podzięce Bogu do klasztoru. Przyjeżdża do odizolowanego włoskiego zakonu opiekującego się hospicjum. 

Trudno o bardziej szablonową konstrukcję horroru. Rozpoczyna się od krwawej nocnej ucieczki. Następnie klimat się uspokaja. Przybycie nowej młodej dziewczyny, spokojna atmosfera zakonna, dyscyplina religijna, umartwianie moralne. Sielankę przerywają podejrzenia dziewczyny i jej senne koszmary. Jednak coś wydaje się być na rzeczy. W pewnym momencie pojawia się ciekawy suspens. Mógł on wyróżnić ten horror z podobnych. Jednak twórcy nie poszli w stronę kameralnego rozegrania tematu. Wybrali konwencję gore, z krwawym finałem i absurdalnym scenariuszem. O jakości niech świadczy fakt, że ten krótki film i tak się dłuży.

 

Sztampowe metody straszenia, brak oryginalności i niewykorzystana szansa scenariuszowa. W natłoku produkcji kina grozy opartych na religii to skazuje film na porażkę. Potencjał tkwił we włoskiej lokacji i obecności znanej aktorki. Sydney Sweeney, bardzo różnorodnie dobierająca role, w jednej ze scen eksponuje swoje atrakcyjne ciało, ale to również nie zostaje wykorzystane.

 

Atuty:

+ włoska lokacja

+ suspens ciążowy

+ Sydney Sweeney

 

Mankamenty:

- sztampowe

- nie angażujące

- niewykorzystany potencjał suspensu

- absurdalne w końcówce

 

tytuł oryginalny: Immaculate

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2024

gatunek: horror religijno-makabryczny

premiera: 26 kwietnia 2024

dystrybucja: Monolith Films

 

  • reżyseria: Michael Mohan

  • scenariusz: Andrew Lobel

  • obsada: Sydney Sweeney, Simona Tabasco, Álvaro Morte, Benedetta Porcaroli, Giorgio Colangeli, Dora Romano, Giulia Heathfield Di Renzi, Giampiero Judica

 

 

obejrzane w poniedziałek 6 maja 2024 roku, o godzinie 20:00, w kinie Cinema City Sadyba Best Mall

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page