top of page

„Kokainowy miś”: naćpany (oceny: Woda 6/10, Ogień 5/10 za Banks)


Dobra aktorka to nie zawsze odpowiednia reżyserka.

Samolot przewożący transport narkotyków ulega awarii. Ładunek zostaje zrzucony do lasu, gdzie wpada w nieodpowiednie łapy.

Sprytnie wykorzystano promując film oparcie na autentycznych wydarzeniach. Oczywiście tylko część fabuły jest prawdziwa. Cała reszta to duża doza abstrakcji i poczucia humoru. Scenariusz jednak nie jest zbyt wyszukany. A po obejrzeniu wcześniej zwiastuna praktycznie cała treść filmu jest znana. Co prawda wprowadzono kilka grup bohaterów (strażnicy, wagarowicze, dealerzy), jednak ich losy są mało zajmujące. Może to film do oglądania tylko z odpowiednim, kokainowym nastawieniem.


Znana aktorka Elizabeth Banks debiutuje tym filmem jako reżyserka. I widać spore niedociągnięcia. Poczynając od mało spójnej narracji, kończąc na zbyt wyraźnie widocznych efektach komputerowych. W efekcie tytułowy niedźwiadek jest mało wiarygodny. Gdyby tylko traktować to jako produkcje klasy B to można byłoby na wiele niedociągnięć reżyserskich przymknąć oko. Ale chyba ambicje były większe. O czym po części świadczy sukces frekwencyjny.


Zalety:

+ z „jajem”

+ wykorzystanie prawdziwej historii

+ wyrazistość bohaterów

+ dobre rozreklamowanie

+ sukces frekwencyjny


Wady:

- marny scenariusz

- spoilerowy zwiastun

- braki reżyserskie

- komputerowe efekty specjalne


Zwiastun:


tytuł oryginalny: Cocaine Bear

rok: 2023

produkcja: Stany Zjednoczone

dystrybucja: Universal Pictures

premiera: 10 marca 2023

gatunek: komediohorror


  • reżyseria: Elizabeth Banks

  • scenariusz: Jimmy Warden

  • zdjęcia: John Guleserian

  • montaż: Joel Negron

  • muzyka: Mark Mothersbaugh

  • obsada: Keri Russell, O'Shea Jackson Jr., Christian Convery, Alden Ehrenreich, Brooklynn Prince, Isiah Whitlock Jr., Margo Martindale, Ray Liotta

留言


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page