top of page

"Madame Web” – Déjà vu (ocena: 5/10 – za pająka)A wszystko zaczęło się w Peru w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym trzecim.

Bohaterka pracuje jako ratowniczka medyczna w Nowym Jorku. Wypadek na moście powoduje iż zaczyna zachowywać się dziwnie.

Kobiety wdzierają się do Marvela szeroką ławą. W tym przypadku mamy wyrazistą główną bohaterkę, z aktorką znaną z erotycznej serii Greya. Dołączają do niej trzy nastolatki. Różnorodne urody i temperamenty kobiece. Problem w tym, że nie dostają nawet przyzwoitego scenariusza. Inna sprawa że od siebie nic nie wniosły, a aktorstwo jest na niskim poziomie. Całość jest nielogiczna, a przez to nie angażująca. Cóż z tego że tempo jest dobre, lokacje różnorodne (Amazonka, Nowy Jork), gdy nie bardzo wiadomo o co tym w tym zamieszaniu chodzi.

 

Motyw przewidywania przyszłości sprawdził się w kinie wielokrotnie. Musi on być jednak czytelny dla widza. W tym przypadku flashbacki występują nie wiadomo kiedy i nie wiadomo od którego momentu. Bohaterce kilka razy udaje się jej wykorzystać, po czym ten motyw na długo znika z ekranu.

 

Marvel podupadł tak, że nawet nie zdobył się na scenę po napisach. O porażce tego filmu świadczą nie tyle druzgocące recenzje, a frekwencja – sześć osób w IMAXie na wieczornym seansie.

 

Zalety:

+ kobiece bohaterki

+ motyw przewidywania przyszłości

+ dobre tempo

+ różnorodność lokacji

+ solidny budżet

+ szeroka dystrybucja

 

Wady:

- niewykorzystany motyw Déjà vu

- nielogiczny scenariusz

- mało angażujące

- słaby czarny charakter

- kiepskie aktorstwo

- brak sceny po napisach

- kompromitująca frekwencja

 

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2024

gatunek: przygodowa sensacja fantasy

dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.

premiera: 16 lutego 2024

 

  • reżyseria: S.J. Clarkson

  • scenariusz: Matt Sazama, Burk Sharpless

  • obsada: Dakota Johnson, Sydney Sweeney, Adam Scott, Zosia Mamet, Emma Roberts, Isabela Merced, Celeste O'Connor, Tahar Rahim, Mike Epps, Emma Roberts, Kerry Bishé

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page