top of page

„Poskromienie złośnicy” – góralski charakter (ocena 5/10)


Zakopane w komedii romantycznej, która nawet nie dotarła do dystrybucji kinowej.

Młoda góralka pracująca w laboratorium w Chicago przyłapuje na zdradzie swojego zagranicznego męża. Wraca do Zakopanego myśląc o hodowli pszczół, ale dowiaduje się o planach sprzedaży jej posiadłości zachłannej pani prezes tartaku, która ma problem z bratem potrzebującym na cito 10 mln zł.

Punkt wyjścia scenariusza jeszcze jest obiecująca. Ale sama kolejność zdarzeń absurdalna i chaotyczna. Zupełnie oderwane od fabuły sceny, brak ciągłości, rozczłonkowane wątki. Do tego dochodzą typowe problemy polskich komedii romantycznych: fatalne dialogi, kiepskie aktorstwo, chociaż pewnie dla wielu obsada będzie intrygująca – szczególnie gdy pokazuje więcej ciała. Równie ładne są tez widoczki gór. To odświerzające, że akcja toczy się w Zakopanem, a nie w luksusowych apartamentach Warszawy.


Zaletą filmu jest fakt, że nie trafił do kin. Tam zostałby wyśmiany. A w netflixie nawet takie babole powodują jedynie wzruszenie ramion. Bardziej zdesperowani widzowie mogą wytrwać oczekując na epizodyczną rolę Adama Małysza (kto go namówił do tego???).


Plusy:

+ ładne widoczki: górskie i cielesne

+ znana obsada

+ oddany zakopiański klimat


Minusy:

- miałki scenariusz

- słabe dialogi

- brak napięcia

- zbyteczne sceny

- czekanie na Adama Małysza

- niszowa dystrybucja netflixowa


Zwiastun:


produkcja: Polska

rok: 2022

dystrybucja: Netflix

gatunek: komedia


· reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz

· scenariusz (tudzież odpowiedzialność za jego brak): Hanna Węsierska, Wojciech Saramonowicz

· obsada: Magdalena Lamparska, Mikołaj Roznerski, Piotr Cyrwus, Tomasz Sapryk, Dorota Stalińska, Magdalena Schejbal, Adam Małysz

Opmerkingen


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page