top of page

„Na chwilę, na zawsze”: odwyk celebrytki (ocena: 6/10)


Pola piła dziś i jest wstawiona.

Młoda, ładna, utalentowana, popularna. Sława piosenkarki zaczyna doskwierać. Dziewczyna zagląda do „małpek”. Kończy się wypadkiem samochodowym. Przedsiębiorczy ojciec umieszcza Polę w zakładzie uzależnień, gdzie spotyka zupełnie inną niż dotąd znała społeczność.

Uzależnienie, odwyk. Narkomania, alkoholizm, seksoholizm. Sława, popularność, celebryci. Tematy powszechne w kinie, wielokrotnie generujące poruszające obrazy. Ale równie często powierzchowne i spłycone. Tej produkcji, pomimo widocznych konsultacji, bliżej niestety do drugiego grona. Co biorąc pod uwagę postać reżysera może być rozczarowaniem. Zarówno punkt wyjścia (absurdalny wypadek samochodowy), jak i brak pomysłu na rozwinięcie - nie zachwycają. Wątek romantyczny to ślepa uliczka. Główna bohaterka jest zbyt antypatyczna, aby wywołać zainteresowanie. Słabo również wychodzi, przez to, wątek nie poradzenia sobie ze sławą w młodym wieku.


Odrzucając jednak wygórowane oczekiwania i porównania do dużo lepiej zrealizowanych produkcji, także polskich, należy przyznać że film ogląda się z przyjemnością. Ładny zdjęciowo, sympatyczny muzycznie, dotykający jednak ważkich problemów. Krytyka jaka go spotkała jest lekko przesadzona. Dodatkowo film miał pecha pandemicznego, a premiera była odkładana przez wiele miesięcy. Trafia do kin w sezonie wakacyjnym, przy bardzo słabej frekwencji.


Zalety:

+ ukazane problemy społeczne

+ podkład muzyczny

+ ładne zdjęcia

+ dopracowane ujęcia erotyczne

+ widoczne konsultacje środowiskowe

+ dobra obsada


Wady:

- słabiutki scenariusz

- antypatyczna bohaterka

- spłycenie zagadnienia odwyku i uzależnień

- pandemicznie przeciągnięty okres produkcyjny


Zwiastun:


produkcja: Polska

rok: 2022

premiera: 15 lipca 2022

dystrybucja: Kino Świat

gatunek: dramat


· reżyseria: Piotr Trzaskalski

· scenariusz: Paweł Domagała, Mirella Zaradkiewicz

· obsada: Martyna Byczkowska, Paweł Domagała, Ireneusz Czop, Olaf Lubaszenko, Kinga Preis, Tomasz Włosok, Olga Rayska, Anna Mrozowska

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page