„Jakoś to będzie”: przygłupy (ocena 7/10)


Jak to mawiał Kazimierz Górski: takich dwóch jak ich trzech to nie ma ani jednego.

Trzej przyjaciele z dzieciństwa decydują się na skok życia. Już sam pomysł jest odjechany bo chcą wykraść koperty z pieniędzmi gości weselnych. Ich fajtłapowatość to jednak „level hard”.

Pozornie jest to głupawa komedia, z mizernym scenariuszem ,oparta na gagach – raczej mało inteligentnych chociaż momentami tak absurdalnych że nie sposób się nie pokładać ze śmiechu. Jednak twórcy zdobyli się na wysiłek scenariuszowy: który jest poszatkowany czasowo, a niewątpliwą zaletą jest wracanie do tych samych scen z różnych perspektyw. Najważniejsze jest jednak poczucie humoru – trzeba mieć specyficzne aby dobrze się bawić, chociaż niektóre sceny są już przegięciowe (obcięty palec).


Film nie znalazł poklasku. Wyświetlany jest na pojedynczych seansach przy niewielkiej frekwencji. Zaskoczeniem jest więc że wychodzi się z kina w dobrych humorze. Szczególnie że żadne zwierzę nie ucierpiało.


Plusy:

+ absurdalne poczucie humoru

+ retrospektywna narracja

+ wprowadzenie zwierząt


Minusy:

- irytująco fajtłapowaci bohaterowie

- szkieletowy scenariusz

- przegięcia w niektórych scenach

- nieprzychylne recenzje, słaba frekwencja


Zwiastun:


produkcja: Polska

rok: 2021

premiera: 25 marca 2022

dystrybucja: Kino Świat

gatunek: komedia


· reżyseria: Sylwester Jakimow

· scenariusz: Anna Jadowska, Sylwester Jakimow

· obsada: Dobromir Dymecki, Sebastian Pawlak, Albert Osik, Dorota Pomykała, Piotr Tokarz, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Cynke

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon