top of page

„Adwokat”: prawda materialna (ocena: 5/10 za sztuczność)


Polski „zamach” na kino prawnicze.

Młody prawnik dostaje propozycję pracy w międzynarodowej kancelarii. Zadanie badania prawnego ważnego klienta prowadzi do odkrycia praktyk niezgodnych z prawem. Czy kariera i interes pracodawcy zwyciężą z zasadami wyznawanymi przez umierającego ojca protagonisty?

Mroczny świat warszawskich kancelarii gotowych kryć swoich klientów w praktykach nieuczciwych. Sama tematyka bardzo ciekawa i z filmowym potencjałem. Niestety produkcja jest bardzo słała, głównie pod względem dialogów i gry aktorskiej. Aż boli sztucznością – nie przekonuje, nie angażuje.


Nieudana próba reżyserska i scenariuszowa Piotra P. Gołębiowskiego. Który dodatkowe bierze na barki główną rolę aktorską. Film jest tak słaby, że nie pojawił się w kinie, a nawet w dystrybucji telewizyjnej. A szkoda, bo temat i ładne warszawskie lokacje miały potencjał na przynajmniej przyzwoitą produkcję.


Zalety:

+ świat prawniczych przekrętów

+ warszawskie lokacje

+ erotyczny klub nocny


Wady:

- dialogi

- aktorstwo

- głupie rozwinięcie scenariusza

- wygaszone wątki drugoplanowe

- scenariuszowe błędy logiczne

- za dużo zadań na głowie Gołębiewskiego

- bez dystrybucji (nawet telewizyjnej)


Zwiastun:


rok: 2019

produkcja: Polska

platforma: cda

gatunek: dramat prawniczy


  • reżyseria scenariusz: Piotr P. Gołębiowski

  • obsada: Piotr P. Gołębiowski, Sebastian Cybulski, Joanna Osyda, Maria Pakulnis, Włodzimierz Matuszak, Piotr Machalica, Łukasz Matecki, Marcin Czarnik

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page