top of page

"Pewnego dnia powiemy sobie wszystko” – seks z rolnikiem (ocena: 6/10 – za NRD)Co wyprawia dziewczyna, gdy się kochać zaczyna.

Wchodząca w okres seksualnej aktywności Maria mieszka na niemieckiej wsi z rodziną swojego chłopaka. Ten bardziej interesuje się fotografią, szczególnie że po zjednoczeniu Niemiec otwierają się nowe perspektywy. Młodą dziewczyną zauroczony jest natomiast dużo starszy rolnik z sąsiedztwa.

Ujmujący melodramat opowiedziany z punktu widzenia dorastającej dziewczyny. Wielka miłość, pożądanie, odkrywanie uciech cielesnych, a jednocześnie dylematy moralne, rozczarowanie i tragiczne przeżycia. Wisienką na torcie są wysmakowane, przedłużane sceny erotyczne. Duży szacunek za odwagę dla odtwórczyni głównej roli, naturalnie uroczej Marlene Burow.

 

Z drugiej strony to monotonny, surowy realizacyjny i ograniczony tematycznie film. Szczególnie szkoda niewykorzystanego potencjału zachodzących przemian historyczno-politycznych w Niemczech po upadku Muru Berlińskiego. W zasadzie będąca w tle historia narzeczonego protagonistki mogłaby być bardziej rozbudowana, żeby przenieść ciężar uwagi.

 

Mało przyciągający tytuł, którego trudno spamiętać, a także niszowa dystrybucja nie sprzyja szerszemu zainteresowaniu. Także obecność na Berlinale nie przysłużyła się recenzjom. Ale dla kilku pięknych scen erotycznych zdecydowanie warto przymknąć oko na niedoróbki scenariuszowe.

 

Zalety:

+ wysmakowane sceny erotyczne

+ uroda bohaterki

+ odważna główna rola uroczej Marlene Burow

+ wiejska sielanka

+ przełom polityczny w tle

 

Wady:

- monotonna narracja

- ograniczenie do postaci protagonistki

- surowe realizacyjnie

- niewykorzystany potencjał tematyki historycznej

- przydługawy tytuł i niszowa dystrybucja

 

tytuł oryginalny: Irgendwann werden wir uns alles erzählen

produkcja: Niemcy

rok: 2023

gatunek: melodramat erotyczno-wiejski

data premiery: 15 marca 2024

dystrybucja: Aurora Films

festiwale: Berlinale

 

  • reżyseria: Emily Atef

  • scenariusz: Emily Atef, Daniela Krien

  • obsada: Marlene Burow, Felix Kramer, Cedric Eich, Jördis Triebel, Silke Bodenbender, Florian Panzner, Christian Erdmann, Christine Schorn, Axel Werner

 

 

obejrzane z Szymonem, w niedzielę 17 marca 2024 roku, o godzinie 14:15, w kinie Amondo

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page