top of page

„Koniec świata czyli Kogel Mogel 4” – ślepa gałąź ewolucji (ocena 4/10)


Kto się ani razu nie roześmiał na tym filmie niech pierwszy rzuci kamieniem.

Marcin decyduje się w końcu oświadczyć Agnieszce. Jednak anonimowe zdjęcia erotyczne mogą zaprzepaścić cały związek. Tymczasem z Ameryki przybywa dawno nie widziana ciotka – również w celu matrymonialnym.

Pozornie wszystko jest źle: głupi scenariusz, fatalne dialogi, kiepskie aktorstwo. Wręcz profanacja całkiem sympatycznej komedii z lat 80-tych ubiegłego wieku. W pewnym momencie jednak jest tak źle, że zaczyna być śmiesznie. I nawet nie czuć czasu spędzonego na tym filmie.


Film był kręcony w połowie pandemicznego roku 2020, a kolejne obostrzenia spowodowały opóźnienie dystrybucji o ponad rok. Smutno się robi w końcówce, bo trójka z aktorów (Katarzyna Łaniewska, Paweł Nowisz, Krzysztof Kiersznowski) niestety nie doczekała premiery filmu. Takie kruche jest życie, wiec zamiast krytykować polskie komedie romantyczne lepiej się na nich dobrze bawić. Nawet jak są tak słabe jak niniejsza.


Plusy:

+ kilka dobrych tekstów

+ fajna muzyka

+ pamięci zmarłych aktorów


Minusy:

- dialogi

- motywy scenariuszowe

- kiepskie aktorstwo

- serialowa realizacja

- product placement


Zwiastun:


produkcja: Polska

rok: 2022

data premiery: 7 stycznia 2022

gatunek: komedia


· reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz

· scenariusz: Ilona Łepkowska

· obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Zdzisław Wardejn, Ewa Kasprzyk, Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka, Anna Mucha

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page