top of page

"Odyseja" - Rodzina Cousteau (ocena 8/10)


Z cyklu "Filmy Które Nie Wiadomo Dlaczego Nie Trafiły Na Ekrany Polskich Kin".

Francuska produkcja w reżyserii Jérôme Salle była filmem zamknięcia Warszawskiego Festiwalu Filmowego ... i tyle ją widziano.

Lato, rok 1946. Rodzina Cousteau – Jacques, jego żona Simone i dwóch synów Philippe i Jean-Michel – mieszka w pięknym domu nad Morzem Śródziemnym. Za dnia nurkują, nocą oglądają gwiazdy. Są w raju na ziemi. Ale Jacques nigdy nie jest do końca zadowolony. Żyje, by doświadczać przygód i wierzy w skuteczność postępu. Wciąż myśli tylko o tym. Z własnym wynalazkiem, akwalungiem, właśnie nabytym statkiem Calypso i załogą żądną przygód jest gotów przepłynąć oceany. Dziesięć lat później ze szkoły z internatem wraca Philippe i widzi ojca zupełnie odmienionego. Stał się międzynarodową gwiazdą z megalomańskimi marzeniami o tym, by ludziom przeszczepiać skrzela i tworzyć podwodne miasta. Pomimo ich wzajemnej miłości i podziwu, konflikt pomiędzy dwoma pełnymi pasji mężczyznami jest nieunikniony.

Historia badacza mórz, podróżnika i wizjonera Jacques-Yves’a Cousteau – piękny, niezwykły i magiczny film. Wybornie sfilmowana opowieść o marzeniach, pasji i przełamywaniu barier ludzkich możliwości.

Zwiastun:

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page