„Zaginione miasto”: pisarka Sandra Bullock (ocena 6/10)


Komediowe kino przygodowe.

Poczytna autorka literatury przygodowej, w kryzysie twórczości, promuje swoją najnowszą książką z mężczyzną będącym modelem okładki, przyciągającym tłumy fanek jego męskości.

Kino przygodowe nie może odnaleźć swojej dawnej świetności i popularności. I twórcy tego filmu jakby mając taką świadomość iż także ta produkcja nie doścignie sławy Indiana Jonesa, czy też „Miłość, szmaragd i krokodyl” puszczają do widza oko. Fabuła oparta jest na wciąż atrakcyjnej kobieco Sandrze Bullock i partnerującym jej fajtłapowatym, chociaż przystojnym facecie. Za słabo wykorzystano potencjał tego trzeciego (czyżby Brad Pitt nie miał więcej czasu), a więc cały film oparty jest na Bullock w jaskrawej kiecce i drętwych dialogach. Do pewnego momentu jeszcze jest to wystarczające, ale pod koniec już mocno monotonne. Ale i tak jak ktoś chce sobie przypomnieć klimat kina przygodowego, albo pooglądać dekolt Bullock to uzna seans za nie do końca stracony.


Plusy:

+ błyszcząca kiecka Sandry Bullock

+ klimat kina przygodowego

+ dobre tempo

+ drugoplanowy Brad Pitt


Minusy:

- monotonne humorystycznie

- mało oryginalne

- dwóch reżyserów, czterech scenarzystów – a pomysłów jak na lekarstwo


Zwiastun:

tytuł oryginalny: The Lost City

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2022

premiera: 1 kwietnia 2022

dystrybucja: United International Pictures

gatunek: komedia


· reżyseria: Aaron Nee, Adam Nee

· scenariusz: Dana Fox, Oren Uziel, Adam Nee, Aaron Nee

· obsada: Sandra Bullock, Channing Tatum, Brad Pitt, Daniel Radcliffe, Patti Harrison, Da'Vine Joy Randolph, Oscar Nuñez

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon