top of page

„Ninjababy”: ciąża niechciana (ocena: 6/10)


Aborcja nie musi być najlepszym rozwiązaniem.

Bohaterka lubi sobie poimprezować. Gdy dowiaduje się o ciąży nie ma wątpliwości co do decyzji o aborcji. Gdy jednak staje się ona niemożliwa rozmawia z animowanym płodem i szuka prawdopodobnego ojca.

Problem niechcianej ciąży i ewentualnej aborcji można poruszać także w formie luźniejszej, ale nie tracącej powagi wyboru. Bohaterka jest typową nastolatką. Jednak przechodzi drogę dorosłości wskazującą iż decyzja o porodzie zazwyczaj jest najlepsza, nie musi się kończyć zabiegiem pozostawiającym trwały ślad w psychice kobiety na całe życie.


Film oddaje młodzieżowy klimat. Początkowo jest może nawet zbyt wulgarny i dosłowny seksualnie. Świetnym motywem są animacje, oddające nastoletnie podejście do życia, ale jednocześnie potęgujące zagadnienie nienarodzonego dziecka.


Atutem jest wyrazistość bohaterki podkreślana dobrą rolą aktorską i wiarygodnymi dialogami. Lekko gorzej jest w przypadku bohaterów drugoplanowych, zbyt przerysowanych.


Norweska produkcja nie zyskała zaufania dystrybutorów. W multipleksach znikła po tygodniu pojedynczych seansów. Niszowe seanse w kinach studyjnych to trochę mało jak na poziom i tematykę. Czyżby komuś się nie spodobał antyaborcyjny wydźwięk?


Zalety:

+ poważny temat w młodzieżowej formie

+ wiarygodna postać głównej bohaterki

+ animacje

+ dobrze rozpisane dialogi


Wady:

- początkowo zbyt infantylne

- niepotrzebnie wulgarne

- traci tempo w pewnych momentach

- przerysowane postacie drugoplanowe

- fatalna dystrybucja


Zwiastun:


produkcja: Norwegia

rok: 2021

premiera: 19 sierpnia 2022

dystrybucja: Bomba Film

gatunek: komediodramat


· reżyseria: Yngvild Sve Flikke

· scenariusz: Yngvild Sve Flikke, Johan Fasting

· obsada: Kristine Kujath Thorp, Arthur Berning, Nader Khademi, Tora Christine Dietrichson, Silya Nymoen, Evelyn Rasmussen Osazuwa

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page