top of page

„The End” – gra pandemiczna (ocena 7/10)


Komediowa polska odpowiedź na zachowanie celebrytów w trakcie pandemii COVID.

Uroczysty pogrzeb znanego reżysera gromadzi tłumy aktorów i celebrytów. Tuż po nim, już w trakcie pandemii, siódemka z nich otrzymuje intratną propozycję projektu charakterystycznego dla kultury w trakcie obostrzeń lockdownu.

Na taki film po okresie pandemii warto było poczekać. Idealnie oddaje klimat szoku związanego z pojawieniem się wirusa (puste warszawskiego ulice) i zachowania celebrytów. Ukazuje również próby ratowania kultury poprzez nowe środki przekazu – czyli organizowanie pokazów, teatrów zabaw online. Charakterystycznie podzielony komputerowy obraz na kilka okienek stanowi ponad połowę tego filmu. Niestety nie pozbawionego wad: zbyt długiego i rozwlekłego scenariuszowo (jak to przy trzech osobach odpowiedzialnych za ten kluczowy element). Ogląda jednak się dobrze, ma niezłe tempo, sprawny montaż, znanych aktorów w wyrazistych - jakby osobistych, kreacjach. A dla amatorów kobiecego piękna kuse kreacje młodych, atrakcyjnych kobiet i obsceniczna skłonność do pokazywania nagich biustów.


Film spotkał się z nieprzychylnym przyjęciem i krzywdząco negatywnymi opiniami. Może po prostu za bardzo zabolał środowisko? Ukazując prawdę i trafiając w punkt.


Plusy:

+ pandemiczny klimat

+ wyrazistość postaci

+ trafność ukazania postaw celebrytów

+ dobre tempo

+ montaż

+ kreacje

+ uroki kobiece


Minusy:

- za długie

- trzech scenarzystów

- zbytecznie obsceniczne

- słabe opinie krytyków i widzów


Zwiastun:


produkcja: Polska

rok: 2021

premiera: 20 sierpnia 2021

dystrybucja: Monolith Films

gatunek: komedia (satyra? dramat?)


· reżyseria: Tomasz Mandes

· scenariusz: Adam Cioczek, Robert Ziębiński, Tomasz Mandes

· zdjęcia: Bartek Cielica

· muzyka: Patryk Kumór, Dominik Buczkowski

· montaż: Marcin Drewnowski

· scenografia: Aleksander Klemens

· kostiumy: Piotr Koncki

· obsada: Aleksandra Popławska, Paulina Gałązka, Agnieszka Wielgosz, Tomasz Karolak, Jarosław Boberek, Przemysław Sadowski, Piotr Witkowski, Katarzyna Figura, Janusz Chabior, Magdalena Lamparska, Mirosław Zbrojewicz, Joanna Kurowska, Agnieszka Warchulska, Sandra Kubicka

Comentários


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page