top of page

„Bad Boys for Life” – podstarzali policjanci z Miami (ocena 5/10)


Nieudany powrót po blisko dwóch dekadach.

Dwójka policjantów przez całe miasto z narażeniem własnego i innych życia zdąża do celu. Okazuje się, że ich pośpiech wynikał nie z akcji policyjnej, ale z faktu urodzenia wnuczka jednego z nich. Tymczasem z więzienia w Meksyku zostaje uwolniona kobieta, która ma z nimi na pieńku i nie zawaha się przed srogą zemstą.

Sympatyczne są takie sentymentalne, dla starszych już niestety widzów, powroty do klimatu z końca ubiegłego wieku. Pod warunkiem jednakże, że mają cokolwiek do zaproponowania. A belgijski duet reżyserski filmowo się pogubił.


Pierwsze sceny wskazują na potraktowanie fabuły w stylu komediowym. Niestety potem robi się zwykłe kino sensacyjne, z idiotyczną - pełną luk fabułą, kiepskimi dialogami, słabym aktorstwem i czerstwymi żartami - zarówno słownymi jak i sytuacyjnymi. To film tylko dla amatorów kina akcji, bo te akurat sceny zmontowane są poprawnie. Dla każdego innego widza szybko zacznie się dłużyć, a twórcy nie mają litości przeciągając go zdecydowanie za długo.


To chyba pierwszy seans w którym nawet technologia ScreenX niewiele pomaga – chyba nie jest do końca dopracowaną. Może jedynie to okazja jej zasmakowania przez widzów którzy wybierają tego typu propozycja z repertuaru. Po frekwencji widać że jest ich faktycznie sporo. Dużo bardziej zaskakujące są w miarę pozytywne opinie krytyki. A to niestety słabiutki film, którego należy omijać – strata czasu, nawet jak się porówna do produkcji z kaset wideo sprzed lat.


Zalety:

+ sentymentalny klimat

+ dobry montaż scen akcji

+ atrakcyjne kobiety

+ sukces frekwencyjny


Wady:

- reżyseria – nieudana współpraca belgijskiego duetu

- scenariusz

- żarty

- dialogi

- aktorstwo

- nieudolne budowanie charakterystyki postaci

- brak dodatkowych wrażeń ScreenX


Zwiastun:

produkcja: USA

rok: 2020

data premiery: 24 stycznia 2020

gatunek: sensacyjny


  • reżyseria: Adil El Arbi, Bilall Fallah

  • scenariusz: Joe Carnahan, Chris Bremner, Peter Craig

  • zdjęcia: Robrecht Heyvaert

  • montaż: Den Lebental, Peter McNulty

  • muzyka: Lorne Balfe

  • kostiumy: Dayna Pink

  • obsada: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Charles Melton, Paola Núñez Rivas, Kate del Castillo, Nicky Jam, Joe Pantoliano

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page