„Bad Boys for Life” – podstarzali policjanci z Miami (ocena 5/10)


Nieudany powrót po blisko dwóch dekadach.

Dwójka policjantów przez całe miasto z narażeniem własnego i innych życia zdąża do celu. Okazuje się, że ich pośpiech wynikał nie z akcji policyjnej, ale z faktu urodzenia wnuczka jednego z nich. Tymczasem z więzienia w Meksyku zostaje uwolniona kobieta, która ma z nimi na pieńku i nie zawaha się przed srogą zemstą.

Sympatyczne są takie sentymentalne, dla starszych już niestety widzów, powroty do klimatu z końca ubiegłego wieku. Pod warunkiem jednakże, że mają cokolwiek do zaproponowania. A belgijski duet reżyserski filmowo się pogubił.


Pierwsze sceny wskazują na potraktowanie fabuły w stylu komediowym. Niestety potem robi się zwykłe kino sensacyjne, z idiotyczną - pełną luk fabułą, kiepskimi dialogami, słabym aktorstwem i czerstwymi żartami - zarówno słownymi jak i sytuacyjnymi. To film tylko dla amatorów kina akcji, bo te akurat sceny zmontowane są poprawnie. Dla każdego innego widza szybko zacznie się dłużyć, a twórcy nie mają litości przeciągając go zdecydowanie za długo.


To chyba pierwszy seans w którym nawet technologia ScreenX niewiele pomaga – chyba nie jest do końca dopracowaną. Może jedynie to okazja jej zasmakowania przez widzów którzy wybierają tego typu propozycja z repertuaru. Po frekwencji widać że jest ich faktycznie sporo. Dużo bardziej zaskakujące są w miarę pozytywne opinie krytyki. A to niestety słabiutki film, którego należy omijać – strata czasu, nawet jak się porówna do produkcji z kaset wideo sprzed lat.


Zalety:

+ sentymentalny klimat

+ dobry montaż scen akcji

+ atrakcyjne kobiety

+ sukces frekwencyjny


Wady:

- reżyseria – nieudana współpraca belgijskiego duetu

- scenariusz

- żarty

- dialogi

- aktorstwo

- nieudolne budowanie charakterystyki postaci

- brak dodatkowych wrażeń ScreenX


Zwiastun:

produkcja: USA

rok: 2020

data premiery: 24 stycznia 2020

gatunek: sensacyjny


  • reżyseria: Adil El Arbi, Bilall Fallah

  • scenariusz: Joe Carnahan, Chris Bremner, Peter Craig

  • zdjęcia: Robrecht Heyvaert

  • montaż: Den Lebental, Peter McNulty

  • muzyka: Lorne Balfe

  • kostiumy: Dayna Pink

  • obsada: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Charles Melton, Paola Núñez Rivas, Kate del Castillo, Nicky Jam, Joe Pantoliano

Ostatnie posty
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Twitter Social Icon