top of page

OtherLife – Australijska Incepcja (ocena 6/10)


Kolejny ciekawy film scence-fiction, który nie wszedł do dystrybucji kinowej i wylądował na platformie Netflix.


Bohaterką jest młoda pani naukowiec, która opatentowała środek pozwalający na projekcję rzeczywistości. Ma to oczywiście ogromne możliwości - nie trzeba jechać na wakacje, wystarczy wkroplić do oka i założyć coś na głowę. Wiąże się to jednak z zagrożeniem, czego świadomy był prawdziwy wynalazca – ojciec kobiety. Ona ma jednak swój powód do wdrożenia – w stanie śpiączki po wypadku leży jej brat. Zakłada więc ze swoim partnerem firmę i planuje rozpoczęcie masowej sprzedaży. Zbliża się planowany termin, a z medykamentem zaczynają być coraz większe problemy.


Scenariusz oparty na powieści “Solitaire” (2002 r.) autorstwa Kelley Eskridge jest bardzo ciekawy, aczkolwiek wtórny do wielu filmów tego typu. Nie udaje się też zgrabnie zakończyć. Niepotrzebny wątek sporu partnerów i nadmiernych ambicji wspólnika. Nie wszystko udało się poskładać. Może dlatego, że twórcy postawili na jakość realizacyjną. Film zachwyca wieloma pomysłami prawie jak słynna "Incepcja". W tym kontekście szokuje bardzo niski budżet. Minimalnym wysiłkiem dało się wyprodukować film niezwykle plastyczny, sprawnie zmontowany, z pomysłowymi efektami specjalnymi. Tym bardziej szkoda, że nie powstało to w wersji 3D na kinowy ekran.


Całkiem nieźle jest również aktorsko – główna bohaterka grana przez Jessicę De Gouw jest przekonywująca, nie epatuje atrakcyjnymi kostiumami, stawiając na psychologiczny rys swojej postaci. A ma sporo do zagrania, bo jej dylematy i sytuacje w których się znajdują są wyjątkowo trudne.


Nawet jeżeli scenariuszowo finał zawodzi, to realizacyjnie popracowano jeszcze przy napisach końcowych. To chyba jeden z ciekawszych filmów dostępnych na platformie netflixowej.


Zwiastun:

Do obejrzenia: Netflix

Produkcja: Australia

Rok: 2017

Gatunek: science-fiction, thriller


  • Reżyser: Ben C. Lucas

  • Scenariusz: Kelley Eskridge, Lucas Howe, Gregory Widen, Ben C. Lucas, Tommaso Fiacchino

  • Obsada: Jessica De Gouw, Thomas Cocquerel, T.J. Power

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page