„Underdog” – porzucona psina (ocena 7/10)


Smutna produkcja prezentowana w ramach Przeglądu Animacji Koreańskiej.

Pies porzucony z samochodu przez własnego pana. Trzymając piłkę do aportowania w pysku ma nadzieję, że to tylko element zabawy. Szybko musi się jednak przystosować do nowych warunków.

Jak to często w azjatyckich animacjach pod przykrywką filmu personifikującego zwierzęce zachowania ukazywane są głębsze problemy. Przede wszystkim bezduszność człowieka. Praktycznie nie ma w tym filmie pozytywnej postaci z naszego gatunku. Wyrazistość zwierzątek, szczególnie głównego bohatera pozwala się zaangażować i wzruszać. Chociaż film jak na animację jest odrobinę za długi, to zapewnia wiele ciekawych scen: przechodzenie przez autostradę, forsowanie ogrodzenia itp.


Jak to jednak bywa w tego rodzaju propozycjach problem dotyczy grupy docelowej. Pozornie atrakcyjna animacja o zwierzątkach przeznaczona jest dla młodego pokolenia. Jednak okrutność świata i stosunkowo brutalne sceny, ale także całościowe przesłanie pozycjonuje to jako poważną produkcję dla dorosłych. Takie filmy nie mogą się jednak przebić, chyba że zostaną zauważone na festiwalach animacji.


Plusy:

+ wzruszającej

+ wyraziste

+ ciekawe zwroty akcji

+ animacja


Minusy:

- odbiorca docelowy

- długawe

- niszowe dystrybucyjnie


Zwiastun:


produkcja: Korea Południowa

rok: 2018

gatunek: animacja

festiwale: Przegląd Animacji Koreańskiej


· reżyseria: Lee Chun-baek, Oh Sung-yoon

· scenariusz: Oh Sung-yoon

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon