„Ruchomy chaos” – szumy (ocena 5/10)


Kanadyjskie specyficzne kino SF o mało optymistycznej wizji przyszłości.

Połowa XXIII wieku. W ubogiej osadzie żyją sami mężczyźni. Ich myśli są przechwytywane przez innych co utrudnia stosunki społeczne. Tymczasem w okolicy dochodzi do rozbicia statku kosmicznego, z którego cała wychodzi przedstawicielka płci pozostającej jedynie wspomnieniem z przeszłości.

Dystopijny obraz przyszłości staje się powoli normą w kinie SF. Po trochu ma to zakrywać braki budżetowe. Ta produkcja oferuje dwa ciekawe pomysły wyjściowe: problem z ukrywaniem własnych myśli i brak kobiet – czyli trochę „Seksmisja” na odwyrtkę. Brakuje jednak rozwinięcia tematu i utrzymaniu w ryzach narracji. Przy braku środków na efekty specjalne, słabo rozpisanych dialogach i kiepskim aktorstwu zaczyna nużyć. Twórcom środków wystarczyło na zatrudnienie jednej gwiazdy, odtwórcy głównych ról nie podołali zadaniu.


Film miał datę premiery kinowej. Ale w wyniku pandemii został bezpośrednio skierowany do sieci VOD. Równolegle pojawił się w drugim obiegu. Oglądanie tego z lektorem to wyższy poziom masochizmu.


Plusy:

+ dystopijny obraz przyszłości

+ pomysły wyjściowe

+ westernowate


Minusy:

- brak rozwinięcia

- dialogi

- aktorstwo

- bez dystrybucji kinowej


Zwiastun:


produkcja: Stany Zjednoczone, Kanada

rok: 2021

gatunek: science-fiction


· reżyseria: Doug Liman

· scenariusz: Patrick Ness, Christopher Ford

· obsada: Mads Mikkelsen, Tom Holland, Daisy Ridley, David Oyelowo, Cynthia Erivo

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon