top of page

„Krudowie 2: Nowa Era” – jaskiniowcy (ocena 5/10)


Kontynuacja popularnej, ze względu na zawsze popularny motyw jaskiniowców, animacji.

Tytułowa rodzina dociera do pięknego ogrodu zamieszkiwanego przez ekscentryczną parę, gdzie można praktycznie wszystko - oprócz zrywania bananów. Napięcie rośnie, gdy okazuje się, że córka gospodarzy w młodości podkochiwała się w narzeczonym młodej Krudówny.

Starsi widzowie automatycznie skojarzą popularność tej animacji z serialem Flintstonowie. Nie może więc dziwić popularność pierwszej części sprzed ośmiu lat, ani produkcja kontynuacji. Niestety ta narracyjnie jest nadzwyczaj uboga, jak to często gdy scenarzystów zbyt wielu, a nowego pomysłu brak. Sam motyw przewodni jest mocno naciągany, zarówno ten z bananami, jak i trójkątem miłosnym. Widać co prawda liczne aluzje i nawiązania do współczesności (hipsterzy kontra tradycyjna rodzina). Jednak nie do końca pasuje to do przekazu dla dzieci. Bo prostota i kolorowa animacja wskazuje, że to oni powinni być odbiorcą docelowym. Rozczarowanie są dialogi, poziom poczucia humoru i polski dubbing – może obsada oryginalnego daje więcej satysfakcji.


Plusy:

+ kolorowe

+ dynamiczne

+ wyrazistość postaci (babcia!)

+ oryginalna obsada dubbingu


Minusy:

- brak dominującego pomysłu

- słabe dialogi

- nieśmieszne

- mało odpowiednie dla dzieci


Zwiastun:


tytuł oryginalny: The Croods: A New Age

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2020

data premiery: 28 maja 2021

gatunek: animacja


· reżyseria: Joel Crawford

· scenariusz: Kevin Hageman, Dan Hageman, Paul Fisher, Bob Logan

· dubbing oryginalny: Nicolas Cage, Emma Stone, Ryan Reynolds, Catherine Keener, Cloris Leachman

· dubbing polski: Piotr Grabowski, Anna Guzik, Lesław Żurek, Natalia Sikora, Miriam Aleksandrowicz, Justyna Bojczuk, Karolina Kalina-Bulcewicz, Zbigniew Suszyński, Mateusz Narloch, Noemi Żbikowska

Comentarios


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page