top of page

„Brahms: The Boy II” – lalka (ocena 6/10)


Sztampowy, ale wyrazisty horror, który został pokonany przez koronawirusa.

Kilkuletni Jude (Christopher Convery) jest świadkiem brutalnego włamania i ataku na matkę (Katie Holmes). Po tym wydarzeniu traci mowę. Nawet przeprowadzka nie leczy z traumy. Dopiero odnalezienie zakopanej lalki w postaci eleganckiego chłopca zmienia sytuację.

Oczywiście fabuła jest klasyczna i przewidywalna. Dla wyjadaczy tego typu filmów to kolejny horror bez pomysłu. A jak wiadomo ostatnio ten gatunek próbuje poszukiwać nowych motywów, stad i wymagania większe.


Traktując ten film jednostkowo trzeba jednak przyznać, że jest zrealizowany poprawnie. Przede wszystkim zadbano o wyrazistość postaci, co dotyczy chłopca jako głównego bohatera, jego matki, a może przede wszystkim nieruchomej lalki. Charakteryzacja, kostiumy i scenografia – tworzą klimat. Na plus przede wszystkim bardzo oszczędne operowanie standardowymi metoda straszenia – tak naprawdę źródłem niepokoju jest nieruchoma lalka, która czy to w głowie matki, czy naprawdę - okazuje żywe instynkty, co gorsza – mordercze.


Dystrybutor zdecydował się pewnie bez większej nadziei na dystrybucję kinową. I chwała mu że nie próbował odnajdywać na siłę polskiego tłumaczenia. Niestety miał pecha … może to sprawka samego Brahmsa … bo po dwóch tygodniach wybuchła pandemia koronawirusa i kina zamknięto. Jak ktoś zdążył to obejrzał na dużym ekranie to raczej nie czuł się zawiedziony, reszta może polować na wersję piracką.


Zalety:

+ wyraziste postacie

+ upiorna lalka

+ oszczędne efekty specjalne

+ brak tłumaczenia oryginalnego tytułu


Wady:

- zgrany motyw

- przewidywalne

- dystrybucja przerwana ze względu na epidemię koronawirusa


Zwiastun:

produkcja: USA

rok: 2020

data premiery: 28 lutego 2020

dystrybucja: Monolith Films

gatunek: horror


  • reżyseria: William Brent Bell

  • scenariusz: Stacey Menear

  • obsada: Christopher Convery, Katie Holmes, Ralph Ineson, Owain Yeoman, Christopher Convery, Anjali Jay

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page