Grzeczni chłopcy – wulgarni dwunastolatkowie (ocena 6/10)

Młodzieżowa jazda bez trzymanki, przekraczająca wszelkie granice smaku, momentami tak głupia że aż komiczna.

12-letni paczka przyjaciół: Max, Lucas i Thor. Chłopcy założyli grupę mającą się wspierać w trudnych sytuacjach. Taka właśnie nadeszła. Gdy jeden z nich w celu nauki całowania wykorzystał drona ojca, którego miał pod żadnym pozorem nie ruszać, młodzi chłopcy stanęli w obliczu konfliktu ze starszymi ładnymi dziewczynami. Chłopaki jeszcze o seksie zbyt dużo nie wiedzą, ale już mają swoje młodzieńcze wyobrażenia. To przyprawia im dodatkowych kłopotów. A ojciec wraca lada moment.

Jak każdy wiek, bycie dwunastolatkiem to nie jest łatwy okres. Nawet obecnie, a może szczególnie obecnie, gdy pokusy są na wyciągniecie ręki, tudzież na wpisanie do komputera odpowiedniego hasła. Chłopcy jeszcze dziecinni, naiwni i nieświadomi mają instrumenty aby porządnie narozrabiać. Może niewinnie, ale jednak.

 

Film absolutnie nie ma żadnych granic. Proponuje jazdę bez trzymanki z oglądaniem porno, używaniem gadżetów seksualnych, aluzjach o pedofilii, handlarzach narkotyków, wyuzdanym seksie. Pasowałby do głupawej komedii o ludziach dorosłych, ale tutaj smaczku dodaje jeszcze wiek bohaterów. Jest to przekroczeniem pewnych granic, i tak naprawdę powinno się omijać ten film z daleka dla zachowania zdrowia psychicznego.

 

Ale jednak coś w sobie ma. Jest tak głupi i wulgarny, że aż wzbudza śmiech, a może nawet nić sympatii z bohaterami. Solidaryzując się z tymi, którzy wychodzą zniesmaczeni z seansu, nie można ukryć że są sceny z których nie sposób się nie naśmiewać.

 

Oczywiście pomimo wieku bohaterów jest to film tylko i wyłącznie dla dorosłego widza. I o tym trzeba pamiętać, skrupulatnie sprawdzając przy wejściu do kina wiek widza. To zresztą jest problemem w polskich kinach, jakże często można zobaczyć na sali osoby, które absolutnie nie powinny zostać wpuszczona. Co prawda łezka się w oku kręci na wspomnienie, gdy jakimś cudem człowiek w młodości wszedł na film o wyższej kategorii wiekowej, ale jako odpowiedzialny dorosły nie można takich zachowań tolerować.

 

Plusy:

 • pomysłowe gagi

 • sympatyczni bohaterowie

 • niezłe aktorstwo

 

Minusy:

 • przekraczanie granic dobrego smaku

 • niedookreślona grupa odbiorców

 

Zwiastun:

tytuł oryginalny: Good Boys

polska premiera: 30 sierpnia 2019

produkcja: USA

rok: 2019

gatunek: komedia

 

 • reżyseria: Gene Stupnitsky

 • scenariusz: Lee Eisenberg, Gene Stupnitsky          

 • obsada: Jacob Tremblay, Keith L. Williams, Brady Noon, Molly Gordon, LilRel Howery

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
 • Twitter Social Icon