top of page

"Wild Maus" - Prater (ocena 5/10)


Wspomnienia z imprez w Wiedniu podczas EURO 2016 przypomniały się jak żywo.

Bohater bowiem, żeby ukryć przed partnerką fakt wyrzucenia z pracy - tam przesiaduje całymi dniami.


To nie koniec nawiązań do naszego bloga. Otóż główny bohater Georg jest (to znaczy przez większość filmu BYŁ) autorem zjadliwych recenzji. Teraz biedaczyna musi czytać wygrzecznione teksty kolegów - jeszcze czasami błędnie podpisywane jego nazwiskiem, co jednak dłużej pozwala skrywać fakt wyjebki z pracy przed żoną. Ta bardziej zaprzątnięta jest chęcią zajścia w ciążę. W pracy bowiem jako psycholożce idzie jej tak ... średnio.


Przesiadywanie na Praterze niesie w konsekwencji spotkanie dawnego kolegi z klasy Ericha. Też akurat wywalanego z pracy (ten akurat słusznie). Mimo nienajlepszych wspomnień ze szkoły panowie zaprzyjaźniaj się i wspólnie podejmują działanie. Pal licho! jak jest to remont zapuszczonej kolejki na Praterze. Gorzej, że w Georgu wciąż tkwi nienawiść do faceta, który go wyrzucił z pracy - i jak się można domyśleć na rysowaniu karoserii luksusowego samochodu może się nie skończyć.


Utrzymany w prześmiewczym tonie niesie wiele ciekawych spostrzeżeń. Oczywiście jak ktoś znalazł się w podobnej do bohatera sytuacji śmiać się może odrobinę mniej.


Jedna z ciekawszych propozycji Festiwalu Wiosna Filmów. Czy trafi do dystrybucji kinowej? Pewnie tak - za jakieś 10 miesięcy, znając dystrybutorów filmów z tego festiwalu.


Opis festiwalowy:

Świetnie oceniany przez krytykę m.in. za poczucie humoru i umiejętność ironicznego przedstawienia dramatycznej historii film pokazywany w konkursie głównym Berlinale 2017.

Georg jest pewnym siebie dziennikarzem jednej z wiedeńskich gazet. Jest uwielbiany, a równocześnie wywołuje strach, jak przystało na znanego krytyka muzycznego o ostrym piórze. Ale nagle zostaje ofiarą zwolnień grupowych. Zamiast jednak powiedzieć o tym młodej żonie, której myśli obecnie koncentrują się na pragnieniu urodzenia dziecka i pilnowaniu kolejnych owulacji, Georg zamierza się zemścić na byłym szefie. Znajduje pomocnika w dawnym szkolnym koledze, Erichu. Z początku niszczą to i owo, ale wkrótce ich działalność zamienia się w istną kampanię terroru. W międzyczasie Georg i Erich próbują uruchomić zrujnowaną kolejkę górską w wiedeńskim parku rozrywki Prater, legendarną „dziką mysz”.


Zwiastun:

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page