top of page

„Urwis” – spa dla psa (ocena 5/10)


Przeciętne, a co najgorsze - szkodliwe edukacyjnie.

Mały, rozpieszczony przez swoją starszą panią, piesek przeżywa szok pewnego poranka, gdy nikt go nie zauważa. W dodatku zostaje zapakowany do ciężarówki i opuszcza piękny pałac. Okazuje się jednak, że okaże się wręcz niezbędny.


Punkt wyjścia jest ciekawy – utrata przez czworonoga swojego pana. Potem zaczyna jednak być szablonowo i mało odkrywczo, przez co przewidywalnie. Scenariusz ma nawet problem z wypełnieniem do całego filmu uzupełniając dziury niepasującymi piosenkami. Jeśli już to warto było rozbudować sekwencję początkową. Aczkolwiek fabuła nie jest najgorszym elementem tej animacji.


Problemem jest charakteryzacja bohaterów. Otóż prawie wszyscy są negatywni: od spadkobierców po najemcę mieszkania. Także ze zwierzątkami nie jest najlepiej, jak chociażby gangiem wiewiórek. Mało to śmieszne, a jeszcze mniej edukacyjne. Co prawda główny bohater jest sympatyczny, ale głównie naiwny, a momentami irytujący. To bajka dla dzieci z kolorową animacją, trochę słabo więc że przesłanie sprowadza się do tego że raz na ruski rok można spotkać dobrego człowieka.


Kuleje również poczucie humoru, a polskie żarty są wydumane w tonacji „spa dla psa”. Aczkolwiek pod względem technicznym dubbing jest całkiem nieźle dopracowany.


Zalety:

+ sympatyczny, chociaż naiwny, psiak

+ kolorowa animacja

+ niezły technicznie polski dubbing


Wady:

- przewaga niesympatycznych bohaterów

- szablonowość i przewidywalność

- niski poziom poczucia humoru


Zwiastun:

tytuł oryginalny: Trouble

produkcja: USA, Kanada

rok: 2019

data premiery: 3 stycznia 2020

dystrybucja: Monolith Films

gatunek: animacja


  • reżyseria: Kevin Johnson

  • scenariusz: Rob Muir, John Paul Murphy, Harland Williams

  • polski dubbing: Mateusz Banasiuk, Ewa Telega, Weronika Bochat, Monika Węgiel, Waldemar Barwiński, Zbigniew Konopka, Jacek Bończyk, Jakub Kamieński, Piotr Bajtlik, Monika Pikuła, Przemysław Bluszcz, Sebastian Perdek, Marek Barbasiewicz

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page