top of page

Pitch Perfect 3 - Make America EAT Again (ocena 4/10)


Dziewczyny śpiewają na statku blisko wybrzeży Francji. Pokaz przerywa nagłe wpadnięcie brakujących członkiń, wybuch na pokładzie i efektowny skok do wody.

Cofamy się w czasie kilka tygodni żeby zobaczyć jak do tego doszło. Zespół Bellas jest w rozsypce. Dziewczyny próbują w różnoraki sposób zarobić na życie, nawet robiąc kurs pilotażu, sprzedając koktajle z budki, czy badając odbyt krowie. Ciągnie ich jednak do muzycznej rywalizacji. Tylko, że powoli wypadły z obiegu. Trafia się jednak szansa wystąpienia przed żołnierzami armii USA stacjonujących w Europie (nie ma niestety Polski). Problem w tym, że tam konkurencja jest większa, bo występują również zespoły używające instrumentów. A nasze urocze dziewczyny wyznają zasadę że można śpiewać jedynie a cappella.


Trzecia część kury znoszącej jeżeli nie złote, to przynajmniej dorodne jajka, niczym nie zaskakuje: dziewczyny wyglądają znakomicie, ładnie śpiewają popularne przeboje. Fabuła filmu jest słaba i lepiej gdyby w ogóle jej nie było. Do tego dołożone są przeciętne żarty i fatalne dialogi. Zresztą scenarzysta chyba sam wie jak kiepska ma historię - stąd początek wyjaśnia, który wątek będzie kluczowy. A wszystkie pozostałe są tylko po to żeby wypełnić lukę pomiędzy piosenkami.


Wygląda na to że tym filmem konwencja Pitch Perfect się wyczerpuje, ale jak to w muzyce: nawet jak zespół się rozpadnie, to i tak pojawiają się kariery solowe. Więc pewnie nie uwolnimy się od tych uroczych bohaterek i słabych scenariuszy.


Największym rozczarowaniem jest jednak warstwa komediowa. Żarty są słabe, acz niewykluczone że niektóre w lepszym tłumaczeniu wypadłyby lepiej. Najbardziej żenujący jest chyba facet, którego nazwano "Chicago". Otyła Amy (Rebel Wilson) wypada w tym najlepiej, a jej napis na czapeczce parafrazujący hasło Donalda Trumpa jest mało eksponowanym, ale chyba najtrafniejszym żartem filmu.


Zwiastun:

Data premiery: 22 grudnia 2017

Produkcja: USA

Rok: 2017

Gatunek: muzyczny, komedia


  • Reżyser: Trish Sie

  • Scenariusz: Kay Cannon

  • Muzyka: Christopher Lennertz, John Debney

  • Obsada: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfeld, Brittany Snow, Anna Camp, Hana Mae Lee, Ester Dean, Alexis Knapp, Chrissie Fit, Kelley Jakle, Shelley Regner

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page