Pitch Perfect 3 - Make America EAT Again (ocena 4/10)


Dziewczyny śpiewają na statku blisko wybrzeży Francji. Pokaz przerywa nagłe wpadnięcie brakujących członkiń, wybuch na pokładzie i efektowny skok do wody.

Cofamy się w czasie kilka tygodni żeby zobaczyć jak do tego doszło. Zespół Bellas jest w rozsypce. Dziewczyny próbują w różnoraki sposób zarobić na życie, nawet robiąc kurs pilotażu, sprzedając koktajle z budki, czy badając odbyt krowie. Ciągnie ich jednak do muzycznej rywalizacji. Tylko, że powoli wypadły z obiegu. Trafia się jednak szansa wystąpienia przed żołnierzami armii USA stacjonujących w Europie (nie ma niestety Polski). Problem w tym, że tam konkurencja jest większa, bo występują również zespoły używające instrumentów. A nasze urocze dziewczyny wyznają zasadę że można śpiewać jedynie a cappella.


Trzecia część kury znoszącej jeżeli nie złote, to przynajmniej dorodne jajka, niczym nie zaskakuje: dziewczyny wyglądają znakomicie, ładnie śpiewają popularne przeboje. Fabuła filmu jest słaba i lepiej gdyby w ogóle jej nie było. Do tego dołożone są przeciętne żarty i fatalne dialogi. Zresztą scenarzysta chyba sam wie jak kiepska ma historię - stąd początek wyjaśnia, który wątek będzie kluczowy. A wszystkie pozostałe są tylko po to żeby wypełnić lukę pomiędzy piosenkami.


Wygląda na to że tym filmem konwencja Pitch Perfect się wyczerpuje, ale jak to w muzyce: nawet jak zespół się rozpadnie, to i tak pojawiają się kariery solowe. Więc pewnie nie uwolnimy się od tych uroczych bohaterek i słabych scenariuszy.


Największym rozczarowaniem jest jednak warstwa komediowa. Żarty są słabe, acz niewykluczone że niektóre w lepszym tłumaczeniu wypadłyby lepiej. Najbardziej żenujący jest chyba facet, którego nazwano "Chicago". Otyła Amy (Rebel Wilson) wypada w tym najlepiej, a jej napis na czapeczce parafrazujący hasło Donalda Trumpa jest mało eksponowanym, ale chyba najtrafniejszym żartem filmu.


Zwiastun:

Data premiery: 22 grudnia 2017

Produkcja: USA

Rok: 2017

Gatunek: muzyczny, komedia


  • Reżyser: Trish Sie

  • Scenariusz: Kay Cannon

  • Muzyka: Christopher Lennertz, John Debney

  • Obsada: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfeld, Brittany Snow, Anna Camp, Hana Mae Lee, Ester Dean, Alexis Knapp, Chrissie Fit, Kelley Jakle, Shelley Regner

Ostatnie posty
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Twitter Social Icon