top of page

"Grimsby" - w pochwie słonicy


Film „Grimsby” (funkcjonujący również pod tytułem „Bracia Grimsby”) to projekt stworzony przez popularnego brytyjskiego komika Sacha Baron Cohen, znanego doskonale z Borata, Bruno i Dyktator.


Tym razem Cohen naśmiewa się z historii dwóch braci rozdzielonych w dzieciństwie. Jeden został w tytułowym Grimsby i prowadzi mocno rozrywkowe życie oparte na „kibolowaniu”, chlaniu i imprezowaniu.

Aczkolwiek w sferze seksualnej jest bardzo wierny swojej partnerce, co ciekawe - słusznych rozmiarów (Rebel Wilson).

Drugi brat z domu dziecka trafił do dobrej rodziny i został wyszkolony na tajnego agenta.

Sama fabuła ma swój urok i mogłaby zostać lepiej wykorzystana. Niestety żarty Cohena staczają się już na takie dno (typu kopulacja słoni), że momentami trudno to wytrzymać. A okazji do śmiania się z tych niesmacznych żartów bardzo niewiele.


Finalnie dążymy do finału mistrzostwa świata, w którym narodowa reprezentacja Anglii zagra w Chile. Równolegle prowadzonych jest wątek chęci zagłady świata. Nie obędzie się bez kultowego "wjazdu na murawę".

Jakoś to się w końcówce splata, ale pozostaje niesmak, bo mało to wszystko przemyślane. O ile zarówno Borat, jak i Bruno miał jakiś sens i myśl przewodnią, co poniekąd usprawiedliwiało niektóre przesadzone żarty, o tyle tutaj film razi, denerwuje, irytuje i mocno zniesmacza.


Czy to tylko wypadek przy pracy Cohena, czy już najlepsze za nim? Ale fani Cohena mogą się dobrze bawić, aczkolwiek tylko tacy najbardziej zdeklarowani.


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page