Git - ciach bajera

November 22, 2015

 

Git w reżyserii debiutującego Kamila Szymańskiego to typowy dramat więzienny do złudzenia przypominający bardzo dobrze przyjęta przez widzów Symetrię (dodatkowe nawiązanie do tego filmu to zaangażowanie do jednej z głównych ról Arkadiusz Detmera).

 

Git opowiada w bardzo dobry sposób prawdziwe wydarzenia z historii polskiego więziennictwa. Jest filmem nadzwyczaj jak na debiutanta sprawnie zrealizowanym i znakomicie zagranym przez praktycznie wszystkich aktorów (genialny wprost znany do tej pory głównie z serialu Włodzimierz Matuszak).

 

To film skrojony na miarę - krótki, ale z idealnie wypełnionym czasem, bez nadmiernego przedłużania i bez zbędnych wątków.

Tym bardziej dziwi słaba promocja filmu - można go obejrzeć dosłownie na pojedyńczych seansach ze znikoma publiką. Mocno to dziwi po sukcesie Symetrii.

 

Film ma jedną wadę - jest przesiąknięty gwarą więzienną - co bardzo go uwiarygadnia, ale w wielu dialogach staje się niezrozumiały dla przeciętnego widza (chyba że ktoś siedział, ale akurat redakcja portalu wodaiogien jak do tej pory szczyci się niekaralnością). Można pójść po badzie i dać do tego filmu napisy, albo przynajmniej jakiś słowniczek.

 

Pozostaje mieć nadzieję że nieudana dystrybucja kinowa mimo wszystko zaowocuje popularnością tego naprawdę dobrego filmu w telewizji albo w obrocie wideo.

 

Ciach bajera ....

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon