top of page

„Witajcie w dżungli” – kino przygodowe (ocena 5/10)


Kino przygodowe pełną parę, ale już nie tak kultowe jak za dawnych lat.

Rodzeństwo wynajmuje ekscentrycznego przewodnika wodnych wycieczek na wyprawę do źródeł Amazonii w celu dotarcia do kwiatów gwarantujących zdrowie i długie życie.

Można mieć sentyment do tego projektu, bo kiedyś filmy przygodowe (Indiana Jones, Piraci z Karaibów) były wielkimi hitami, sukcesami dystrybucyjnymi i zyskiwały miano kultowych, niezapomnianych. Nie ma cienia wątpliwości iż ta produkcja tego nie powtórzy, pozostanie co najwyżej dwugodzinną (zbyt długą notabene) rozrywką. I to chyba dla nielicznych, bo starsi widzowie mają w głowie lepsze wzorce, a ci młodsi bardziej gustują w kinie supebohaterskich fantasy.


Produkcja czerpie garściami z tego co się udało poprzednikom. Wprowadza trójkę wyrazistych bohaterów: ładna wyzwolona dziewczyna (Emily Blunt), cyniczny przewodnik (Dwayne Johnson) i trzeci do pary – brat bohaterki. Atrakcyjna geograficznie wyprawa po magiczny przedmiot mający zmienić życie bohaterki, a może i cały świat – bo akcja toczy się w okresie krwawej I Wojny Światowej. Do tego komizm sytuacyjny i żartobliwe interakcje pomiędzy bohaterami. Nie ma to jednak zbyt dużej siły przebicia , szczególnie ten naciągany komizm przy bardzo przeciętnych dialogach, stąd seans zwyczajnie się dłuży. Suspens z końcówki też niespecjalnie przekonuje. Zawodzą również aktorzy, chociaż castingowo wydawali się ciekawym wyborem: zarówno jednak Blunt jak i Johnson grają na tych samym minach, które nudzą się mniej więcej po trzeciej scenie z ich udziałem. Realizacja też nie rzuca na nogi, chociaż widoki ładne. Może zbyt duże były oczekiwania, bo film nachalnie reklamowano, ale chyba jednak potencjał tej produkcji był znacznie większy.


Plusy:

+ bohaterowie

+ interakcje między postaciami

+ dobre tempo

+ piękne widoki


Minusy:

- słabe dialogi

- rozwleczone

- szablonowe

- wymuszone poczucie humoru

- zagrane na jednostajnych minach

- niepotrzebne kombinacje scenariuszowe


Zwiastun:


tytuł oryginalny: Jungle Cruise

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2021

premiera: 30 lipca 2021

dystrybucja: Disney

gatunek: przygodowy


· reżyseria: Jaume Collet-Serra

· scenariusz: Glenn Ficarra, John Requa, Michael Green, Jan Wecsile

· obsada: Emily Blunt, Dwayne Johnson, Edgar Ramírez, Jack Whitehall, Jesse Plemons

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page