top of page

„Wielki zielony krokodyl”: dajcie mu śpiewać (ocena: 6/10 - za gada)


Krokodyl dużo sympatyczniejszy niż ludzie.

Kolejny nieudany występ sceniczny powoduje iż wielki krokodyl pozostaje w domu, gdy jego menadżer wyrusza na długą trasę. W sąsiedztwie pojawia się nowa rodzina z wycofanym społecznie chłopcem.

Akcję napędza sympatyczny główny bohater. Wieli zwierzak, raczej mało kojarzony ze zwierzątkiem domowym, z talentem muzycznym. Ale jednocześnie z problemem oddawania tego na scenie, przed publicznością. Trema zabiera mu zdolność ukazywania umiejętności wokalnych prezentowanych w bardziej kameralnych okolicznościach. Już samo to jest wystarczającym motywem i prowadzi szablonowo do przewidywalnego, ale za to bardzo energetycznego finału.


Gorzej jest z postaciami ludzkimi. Jeszcze chłopiec, który staje się przyjacielem krokodyla jest akceptowalny. Niestety na siłę wykreowano negatywnych bohaterów: wścibski sąsiad z irytującym kotem nieodpowiedzialny właściciel gada. Poziom poczucia humoru także pozostawia wiele do życzenia, z jak zwykle zbytecznymi żartami kloacznymi.


Pozytywne wrażenie pozostaje dzięki warstwie muzycznej. Dobra choreografia, z energetycznym przesłaniem. Dla samego finału warto przeczekać gorsze momenty. Chociażby dlatego że kot przechodzi na jasną stronę mocy.


Zalety:

+ pocieszny krokodyl

+ ciekawe muzycznie

+ angażujące

+ energetyczny finał


Minusy:

- niesympatyczny sąsiad

- brzydki kot

- niski poziom poczucia humoru

- szablonowa fabuła


Zwiastun:


tytuł oryginalny: Lyle, Lyle Crocodile

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2022

gatunek: familijny

premiera: 2 grudnia 2022

dystrybucja: United International Pictures sp. z o.o.


  • reżyseria: Josh Gordon, Will Speck

  • scenariusz: William Davies

  • obsada: Winslow Fegley, Javier Bardem, Constance Wu, Scoot McNairy, Brett Gelman, Shawn Mendes, Brett Gelman, Ego Nwodim, Shawn Mendes (głos)Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page