top of page

"Puchatek: krew i miód 2”: krew na rave (ocena: 4/10 – za Krzysia)



Mordowanie w rytmie kreskówek.

Po tragicznych wydarzeniach w lesie Krzysztof traktowany jest jako wyrzutek społeczny. Próbuje podjąć pracę w szpitalu. Jednak zabójczy proceder powraca.

Pomysłem na ten horror miało być połączenie popularnego cyklu książek z mrocznymi zbrodniami w Stumilowym Lesie. Sposób narracji początkowo ma temu odpowiadać – narracja prowadzona z offu, z typowym dla dziecięcych bajek stylem. Wykorzystuje także elementy graficzne i animacyjne. Niestety twórcy nie potrafią trzymać się tego stylu. Zamieniają go w naszpikowany krwawymi scenami horror gore. Z dziurawym scenariuszem powodującym zupełny brak zaangażowania w losy bohaterów. Nawet Krzysztof staje się postacią papierową. Jedyna scena mająca potencjał to erotyczny taniec dyskotekowy przerwany brutalnym mordem. Tyle, że na jedną dobrą scenę trzeba czekać godzinę.

 

Dla wielu zaletą będzie, że to film lepszy realizacyjnie od poprzedniej części. Jednak tamta była tak zła, ze aż śmieszna. I dlatego zarobi 5 milionów dolarów. Ta już popada w trudną do akceptacji głupotę. A jeszcze otwiera furtkę do kontynuacji.

 

Gatunek horroru kręci się wokół własnej osi próbując poszukiwać czegoś oryginalnego. Po raz kolejny się nie udało. A nawiązania do podobnych krwawych produkcji i stylizowanie filmu na horror klasy B wręcz irytuje. Pomimo tych wszystkich zniekształcanych ciał o filmie zapomina się już w trakcie napisów końcowych. Akceptowalny co najwyżej na słabych jakościowo nocnych maratonach horrorów.

 

Zalety:

+ scena w dyskotece

+ wstawki książkowe

+ dla zwolenników krwawego gore

+ lepsza charakteryzacja (ale wciąż drugoligowa)

 

Mankamenty:

- bezmyślny scenariusz

- nadmierne epatowanie krwawymi zwłokami

- nieangażujące

- irytujące zapożyczenia

- obawa że seria się dopiero rozkręca …

 

tytuł oryginalny: Winnie-the-Pooh: Blood and Honey 2

produkcja: Wielka Brytania

gatunek: horror krwawo-bajkowy

rok: 2024

data premiery: 31 maja 2024

dystrybutor: Monolith Films

 

  • reżyseria: Rhys Frake-Waterfield

  • scenariusz: Rhys Frake-Waterfield, Matt Leslie

  • obsada: Scott Chambers, Tallulah Evans, Ryan Oliva, Lewis Santer, Eddy MacKenzie, Marcus Massey, Peter DeSouza-Feighoney, Simon Callow, Alec Newman, Kelly Rian Sanson, Tade Adebajo, Nicola Wright, Tosin Thompson, Nichaela Farrell


obejrzane w środę, 12 czerwca 2024 roku, o godz. 21:45, w Cinema City Promenada

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page