top of page

„Oczy diabła” – sprzedaż dziecka (ocena 8/10)


Szokuje, czy oszukuje. Patryk Vega wraca z niezwykle mocnym przekazem i szokującym tematem.

Znany reżyser nawiązuje kontakt z brzemienną kobietą, która chce po urodzeniu jak najszybciej pozbyć się dziecka. To prowadzi do odkrycia szokującego procederu.

Według tej produkcji, pozorowanej (?) na dokument dochodzi do szokujących przypadków sprzedaży noworodków z przeznaczeniem docelowo po osiągnięciu ledwie czterech lat do domów publicznych albo na sprzedaż organów. Zapewne taki proceder występuje jednak ukazanie go w takiej realnej formie jest bardzo mocne. Jak chociażby sugestia, że jeden z domów publicznych z dziećmi funkcjonuje w Trójmieście.


Pytanie tylko czy Vega diagnozuje sytuację, czy też próbuje na siłę szokować zyskując utraconych widzów ostatnich produkcji fabularnych. Sam reżyser utrzymuje, że produkcja ma czysto charakter dokumentalny, ale szybko można nabrać poważnych wątpliwości.


To bardzo mocna, umiejętnie skomponowana produkcja. Może jedynie wprowadzanie pod koniec zupełnie nie pasującego wątku porwania z przeszłości burzy napięcie.


Vega nie przejmuje się pandemią, wprowadza swój film na ogólnie dostępny, darmowy kanał. Jeżeli miał jedynie intencje ujawnienia procederu to należy to pochwalić, na pewno włożył szprychę w koła, bo odpowiednie służby zostały zmuszone do rozpoczęcia śledztwa.


Plusy:

+ siła przekazu

+ szokująca tematyka

+ szczerość wypowiedzi

+ ukazanie procederu

+ zaangażowanie Vegi

+ katolicki wydźwięk

+ powszechnie dostępna dystrybucja


Minusy:

- wątpliwa autentyczność

- doklejane wątki


Zwiastun:


produkcja: Polska

rok: 2021

dystrybucja: YouTube

gatunek: paradokument


· reżyseria: Patryk Vega

· występują: Patryk Vega, kobieta która chce sprzedać dziecko, mężczyzna pośredniczący w handlu dziećmi

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page