„O wszystko zadbam” – dom starców (ocena 6/10)


Konfrontacja chytrych lesbijek z bogatym karłem z rosyjskiej mafii – tylko na Netflixie.

Przebojowa blondynka prowadzi dom dla starszych ludzi, wykorzystując ich finansowo oraz ograniczając swobodę. W przypadku protestów rodziny załatwia sprawę sądownie. Nowa pensjonariuszka wygląda na wyjątkowo atrakcyjny finansowo kąsek.

Podstawa fabuły jest niezwykle ciekawa i niestety realistyczna. Można sobie wyobrazić, że praktyki wykorzystywania, nie tylko finansowego, osób starszych, ubezwłasnowolnionych, są często spotykane. Szkoda więc, że film aż tak przerysowuje sytuację. Akcja jest pełna absurdów i niedorzeczności, a motywacje bohaterów i ich wybory uwłaczają myśleniu widza. Kulminacyjna sekwencja krwawej rozprawy woła o pomstę do nieba. Także zakończenie, zapewne mające być zaskoczeniem, pozostawia wiele do życzenia.


Mimo tego film ogląda się z emocjami. Wynika to z barwnych, wyrazistych postaci, co prawda negatywnych, ale za to budzących zainteresowanie. Dobre aktorstwo i sprawnie rozpisane dialogi. Także sceny dynamiczne poprawnie zrealizowane, chociaż nie jest to film o wysokim budżecie. Plus też za to, że osoby „kochające inaczej” przedstawione są w wyjątkowo złym świetle, co współcześnie jest co najmniej niepoprawne politycznie.


Trochę przydługawy, ale wyłączając myślenie emocjonujący wieczór w domowych warunkach.


Plusy:

+ dobre tempo

+ realistyczny motyw wykorzystywania ludzi w ramach domu opieki społecznej

+ wyrazistość bohaterów

+ budzi emocje, aczkolwiek negatywne


Minusy:

- brak pozytywnych bohaterów

- absurdy scenariuszowe

- naciągane rozwiązanie finałowe

- wątek lesbijski

- za długo się ciągnie


Zwiastun:

tytuł oryginalny: I Care a Lot

produkcja: Wielka Brytania

rok: 2020

gatunek: thriller


· reżyseria, scenariusz: J Blakeson

· muzyka: Marc Canham

· zdjęcia: Doug Emmett

· montaż: Mark Eckersley

· obsada: Rosamund Pike, Peter Dinklage, Eiza González, Dianne Wiest, Chris Messina, Isiah Whitlock Jr., Macon Blair, Alicia Witt, Damian Young, Nicholas Logan, Liz Eng, Celeste Oliva, Georgię Lyman

Ostatnie posty
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Twitter Social Icon