„Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko” – potrzeba tłumaczenia (ocena 4/10)


Może być dobrą ideą noc oczyszczania pod warunkiem, że celem będą scenarzysta piątej już odsłony tego pomysłu.

Napływ imigrantów z Meksyku powoduje że coroczna noc zabijania przyjmuje narodowy charakter i przedłuża się poza wyznaczony okres.

Zapewne można dostrzec próbę pójścia w trochę inny gatunek. Film jest wydłużony, a sama noc, która w pierwszym filmie z serii zajmowała prawie cały film, sprowadzona jest do pojedynczych, nieistotnych, scen. Niestety brakuje scenariusza. Film zanudza już w pierwszej części bezsensownymi i nic nie wnoszącymi motywami. Nie stara się przedstawić bohaterów przez co są oni do końca papierowi i nie intrygujący. Główną ideą staje się krytyka i próba wystraszenia narodowymi tendencjami – to nienawiść do imigrantów nakręca tym razem i wydłuża poza tytułową noc rządzę okrucieństwa. W żaden sposób jednak nie wpływa to pozytywnie na przesłanie filmu nawet dla widza który podziela podobne obawy. Ładne widoki amerykańskich prerii i niezła muzyka (The Newton Brothers), szczególnie przy napisach końcowych to wszystko za co można pochwalić tą produkcję. Seria staje się typowym przykładem gdy intrygujący pomysł wyjściowy prowokuje kolejne niepotrzebne produkcje.


Ciekawostką jest zwiastun do tego filmu – zawierający jedyną zabawną scenę „potrzebujesz tłumaczenia?”. Problem w tym, że jest to jedna z finałowych scen, co stanowi rekord w zjawisku spoilerowania.


Plusy:

+ widoki

+ muzyka


Minusy:

- scenariusz, w zasadzie jego brak

- papierowi bohaterowie

- dłużyzny

- chaotyczne wątki


Zwiastun:


tytuł oryginalny: The Forever Purge

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2021

premiera: 23 lipca 2021

gatunek: thriller


· reżyseria: Everardo Gout

· scenariusz: James DeMonaco

· zdjęcia: Luis Sansans

· montaż: Todd E. Miller, Vincent Tabaillon, Tim Alverson

· muzyka: The Newton Brothers

· obsada: Ana de la Reguera, Tenoch Huerta, Leven Rambin, Susie Abromeit, Anthony Molinari

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon