„Nic nie ginie” – krąg wsparcia (ocena 7/10)


Kameralne, króciutkie, ale udane jako praca dyplomowa studentów filmówki.

Podczas turnusu terapeutycznego ujawniają się głęboko skrywane uczucia, a także nawiązywane więzi i animozje pomiędzy członkami kółka wsparcia prowadzonego przez psychologa.

Pomimo krótkiego metrażu udało się dzięki zabiegom retrospekcji scharakteryzować bohaterów, jednocześnie ukazując typowe życiowe problemy: brak umiejętności utrzymania związku, uzależnienie od rodzica, nienawiść do odmienności, brak samoakceptacji popularnego aktora. Błyskotliwe dialogi podczas terapii płynnie przechodzą do pojedynczych scenek spoza ośrodka. Ze względu na małe możliwości jest to powierzchowne, a przede wszystkim zbyt wcześnie przerwane. Mimo tego film nawet miał plany dystrybucji kinowej, co zniweczyła pandemia, i trafił jako krótki metraż do telewizji. Zasługuje jednak na uwagę, także ze względu na realizację. Widać, że to produkt naukowy z dobrym montażem, ciekawymi ujęcia i poprawnym aktorstwem. Zdobył uznanie krytyków podczas Festiwalu, ale w dystrybucji telewizyjnej siłą rzeczy nie został zauważony. Inna sprawa, że w kontekście pandemii nabrał dodatkowych smaczków.


Plusy:

+ bogata charakterystyka postaci

+ realne problemy życiowe

+ dialogi

+ poprawne aktorstwo

+ ładny plakat


Minusy:

- urwane

- szablonowy konspekt problemów psychologicznych

- brak dystrybucji kinowej


Zwiastun:

produkcja: Polska

rok: 2019

gatunek: dramat

festiwale: Młodzi i Film, Festiwal Polskich Film Fabularnych

telewizja: Canal Plus


· reżyseria, scenariusz: Kalina Alabrudzińska

· zdjęcia: Nils Croné

· montaż: Piotr Wójcik, Bartłomiej Piasek

· scenografia, kostiumy: Maja Pawlikowska

· obsada: Michał Surosz, Zuzanna Puławska, Piotr Pacek, Jan Hrynkiewicz, Wiktoria Stachowicz, Wiktoria Filus, Karol Nowiński, Paweł Głowaty

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon