„Między nami” – niechciana ciąża (ocena 8/10)


Mocna i emocjonalna historia, może nawet lekko przeforsowana dokumentalnie.

Młoda, ładna, wysoka dziewczyna jest w zaawansowanej ciąży. Jej stosunki z mężem dziecka układają się nie najlepiej. Stąd trudna decyzja o przyszłości dziecka.

Zapewne dla wielu rodziców niepojęte są wątpliwości w trakcie ciąży co do zachowania dziecka po porodzie. Jednak kwestie aborcji i adopcji są szeroko kontestowane w wielu środowiskach. Takie filmy umiejscawiają problematykę w odpowiednim kontekście. Przedstawiona sytuacja jest realna, życiowa i wyrazista. Łatwo sobie wyobrazić i zrozumieć dylemat przed jakim stanęła para młodych ludzi.


Dokument ma duży odcisk emocjonalny ukazując bardzo osobiste postawy. Wydaje się to aż przeforsowane i nabiera wrażenia sztucznej reżyserii. Bohaterowie nic nie robią sobie z obecności kamery, a ich ekspresja może być jedynie na pokaz filmu. Ale równie dobrze może to być złudne wrażenie.


Emocje podkreśla sposób bliskiego kamerowania. Mankamentem jest natomiast realizacji dźwięku – niektórych wypowiedzi zwyczajnie nie słychać. Pomocne stają angielskie napisy. Film przewinął się na kilku festiwalach, ale do kin nie znalazł drogi, chociaż miał wyznaczoną datę premiery.


Plusy:

+ emocjonalne

+ budowane napięcie (z puentą)

+ osobiste

+ podkreślanie emocji bliskimi ujęciami


Minusy:

- przeforsowane dokumentalnie

- jakość dźwięku

- dystrybucja jedynie festiwalowaprodukcja: Polska

rok: 2017

gatunek: dokument


· reżyseria, dźwięk: Maciej Miller

· zdjęcia: Maciej Miller, Martyna Krasińska

· montaż: Justyna Król

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon