„Legion samobójców: The Suicide Squad” – rozgwiazda (ocena 7/10)


Niczym niezmącona rozrywka w postaci ekscentrycznych bohaterów, dobrych tekstów i totalnej rozpierduchy.

Skazańcy zakładu karnego otrzymują swoją szansę odzyskania wolności w postaci niebezpiecznej misji na wyspie, gdzie doszło do przewrotu wojskowego, a w miejscowym laboratorium prowadzone są tajne badania.

Dobrze, że raz na kilka filmów kino fantasy porzuca historie o ratowaniu świata przez dzielnych supermenów (i womenek), pozwalając sobie na większy luz i poczucie humoru. Już sam dobór ekscentrycznych bohaterów wywołuje uśmiech na twarzach widzów. Co prawda niektórzy są zbyt wcześnie eliminowani, nawet w absurdalny sposób, ale trzon pozostaje. Mamy tutaj więc fachowców od celności strzałów (mocno ze sobą rywalizujących), kobietę która wpływa na szczury (wbrew pozorom kluczowe się to może okazać), a nawet faceta rzucającego … kropkami. W bonusie stwór przypominający rekina (pewnie aluzja do okrytej niesławą bojówki Wisły Kraków). Szow kradnie jednak postać Harley Quinn (czyli Margot Robbie) – równie zabójcza, co kobieca. Akcja toczy się szybko i w przewidywalnym sposób do szczęśliwego finału. Jak zwykle w przypadku takich produkcji trochę to rozwleczone i za długie, ale i tak zabawa przednia. Nie warto natomiast dopłacać do wersji 4dx, która z każdym kolejnym filmem jest mniej dopracowana.


Plusy:

+ kreacja ekscentrycznych bohaterów

+ poczucie humoru

+ dobre tempo

+ kobiecość Margot Robbie

+ muzyka

+ pozytywny odbiór fanów Marvela


Minusy:

- przewidywalne

- nierówne rozłożenie akcentów pomiędzy bohaterami

- przedwczesne uśmiercanie ciekawych pomysłów

- za długie

- bez efektów 4dx


Zwiastun:


tytuł oryginalny: The Suicide Squad

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2021

premiera: 6 sierpnia 2021

gatunek: fantasy


· reżyseria, scenariusz: James Gunn

· muzyka: John Murphy

· zdjęcia : Henry Braham

· scenografia: Beth Mickle

· kostiumy: Judianna Makovsky

· montaż: Fred Raskin

· obsada: Margot Robbie, Idris Elba, John Cena, Joel Kinnaman, Jai Courtney, Peter Capaldi, David Dastmalchian, Daniela Melchior, Michael Rooker, Alice Braga, Pete Davidson, Nathan Fillion, Sean Gunn, Flula Borg, Mayling Ng, Sylvester Stallone, Viola Davis

Ostatnie posty
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Twitter Social Icon