top of page

„Czarownica miłości” – kino klasy sex (ocena 5/10)


Thriller erotyczny z wyraźnie niskim budżetem, ale ciekawą stylizacją.

Wywary, karty Tarota, atrakcyjny strój - to pomysł na zdobycie serca mężczyzny. Skuteczny nawet w przypadku podrywu narzeczonego przyjaciółki. Nie ma jednak nic za darmo – chwile rozkoszy kończą się dla kochanków tragicznie.

Niespodziewana dystrybucja kinowa, i to w okresie gdy dystrybutorzy wycofują wcześniej planowane premiery, pozwala na zwrócenie uwagę na film tak słaby, że warto się nad nim pochylić. To banalna historia kryminalno-erotyczna z wydźwiękami feministycznymi. Głupawy scenariusz, banalne dialogi i epatowanie pastelowymi kolorami oraz tanią seksualnością.


Widoczny niski budżet i brak ambicji artystycznych przekłada się jednak na intrygujący styl. Na pierwszy plan wysuwa się mocna erotyka – jednak sceny rozbierania i zbliżeń zawierają w sobie dozę wysmakowania. Idealnie pasuje wyrazista, chociaż pastiszowa Samantha Robinson.


Film jest niestety za długi, jakby twórczy liczyli że jednak uwiarygodnią tak bezdennie słaby scenariusz. Od połowy w zasadzie się już dłuży, bo ileż można się napawać kobiecymi wdziękami. Kino erotyczne to zawsze połowa drogi pomiędzy pornografią, a angażującym dramatem. To co udało się w „Nagim instynkcie” nie jest łatwe do powtórzenia. Ale sama próba zasługuje na zauważenie.


„Czarownica miłości” to dzieło jednej kobiety. Anna Biller odpowiada za reżyserię, scenariusz, a nawet muzykę. Patrząc na jej rubensowskie kształty szkoda, że nie zaangażowała się również jako aktorka. Wyraźnie widać, że przemyca również swoje poglądy na współczesny feminizm i stosunki damsko-męskie.


Plusy:

+ sceny erotyczne

+ kostiumy

+ niespodziewana dystrybucja kinowa

+ zjawiskowa Robinson


Minusy:

- banalny scenariusz

- głupawe dialogi

- niski budżet

- za długie


Zwiastun:

tytuł oryginalny: The Love Witch

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2016

gatunek: thriller


· reżyseria, scenariusz, muzyka: Anna Biller

· zdjęcia: David Mullen

· obsada: Samantha Robinson, Gian Keys, Laura Waddell, Jeffrey Vincent Parise, Lily Holleman

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page