top of page

„Czarna wdowa” – Natasza jest nasza (ocena 6/10)


Dwuletnie pandemiczne oczekiwanie na widowisko serwowane przez studio Marvela wyostrzyło apetyt. Zaserwowano danie równie atrakcyjne, co stonowane.

Ohio połowa lat 90-tych ubiegłego wieku. Typowa amerykańska rodzina z dwójką córeczek. Ich życie staje na głowie, gdy muszą się ewakuować do przechodzącej przemiany ustrojowe Rosji .

Nie czas na eksperymenty w dobrze działającej przed pandemią maszynce do zarabiania pieniędzy – powiedzą jedni. Nareszcie można odetchnąć na długie minuty od scen naparzanek – skonkludują inni. „Czarna Wdowa” jest filmem uzupełniającym serię Avengersów. Nie ma tutaj walki wszystkich superbohaterów z zagrażającym całemu światu złem. Jest natomiast indywidualna historia rodzinna. W końcu dla jednostki nie ma większego znaczenia czy zagrażające niebezpieczeństwo dotyczy tylko ich samych, czy też połowy istnień jak to popularne było w ostatnich filmach.


Jakkolwiek sceny kameralne, wręcz rodzinne stanowią klimat tego filmu, to nie można odmówić atrakcyjności i pomysłowości scenom dynamicznym. Wartym odnotowania jest dbałość o efekty 3D, które były ostatnio traktowane po macoszemu. To film, który koniecznie trzeba oglądać w tym formacie. Oczywiście obowiązkowo w kinie z dobrym dźwiękiem i perfekcyjną jakością obrazu. problem w tym że w natłoku tego typu produkcji ta zostanie zapamiętana jedynie z tego że przerwała dwuletni okres pandemicznej posuchy.


Magnesem jest także obsada. Chociaż gwiazda aktorska Scarlett Johansson zostaje momentami przyćmiona przez pozostałe postacie z obsady: zabawny "tatuś" David Harbour, ale także intrygująca "siostra" Florence Pugh. Najlepiej chyba wypadają sceny luźniejsze. A smaczkiem jest pojedynek superbohaterów z okresu zimnej wojny. Przywykli do filmów, w których zagrożeniem są stwory z innych planet już powoli zapominamy że motorem napędowym filmów sensacyjnych przez długie lata była rywalizacja dwóch supermocartstw: USA i ZSRR.


Plusy:

+ kameralne sceny rodzinne

+ dopracowane efekty specjalne

+ obsada

+ efekty 3D


Minusy:

- długi pandemiczny czas oczekiwania na premierę

- do szybkiego zapomnienia

- jak zwykle przydługawe


Zwiastun:


tytuł oryginalny: Black Widow

produkcja: Stany Zjednoczone

rok: 2021

gatunek: fantasy


· reżyseria: Cate Shortland

· scenariusz: Eric Pearson

· obsada: Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz, David Harbour, O.T. Fagbenle

Comments


Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page