top of page

„Ibiza” – wakacje ze starymi (ocena 5/10)


Francuska komedia, to i francuski, raczej gówniany. poziom poczucia humoru.

Nagrodą za zdaną maturę ma być wakacyjny wypad do wybranej lokalizacji, ale z całą rodziną: matką i jej nowym dużo starszym facetem oraz siostrą. Chłopak wybiera słoneczną i atrakcyjną Ibizę ze względu na swoją szkolną miłość.

Już sam pomysł nie jest zbyt mądry, bo który to maturzysta po zdanym egzaminie wybiera się z stetryczałymi rodzicami na wypoczynek. To co ma być pretekstem do gagów praktycznie od pierwszych scen jest żałosne. Może jedynie scena koncertu, na którym następuje pełne wyluzowanie idzie w dobrą stronę. Niestety to tylko wyjątek, a kulminacją francuskiego poczucia humoru jest obryzgiwanie odchodami.


Film nie potrafi także jednoznacznie wybrać głównego bohatera. W efekcie całej czwórki jest tutaj po trochu. A tymczasem pojedyncze wątki: kobiety zostawionej przez męża, starszego lekarza z dusza rockmena, romantycznego młodzieńcza, czy wchodzącej w kobiecość dziewczyny mogły być materiał i na dobrą komedię i na przyzwoity dramat. Twórcy nie mają jednak ani dystansu, ani pomysłów, ani poczucia humoru. Dialogi wołają o pomstę do nieba. Zaangażowanie znanych francuskich aktorów to tylko zastrzyk finansowy dla tychże.


W czasach siedzenia w domu warto pooglądać piękne krajobrazy, film był autentycznie kręcony na Ibizie, imprezowe wakacje pełne ludzi, o których raczej w koronawirusowym 2020 roku trzeba będzie zapomnieć. Dla widzów gustujących w cielesnych urokach dużo roznegliżowanych plażowiczek.


Film miał solidnego dystrybutora i trafną, wakacyjną datę premiery, ale chyba poziom poczucia humoru przestraszył we wpuszczeniu do kin. Mogła przeszkodzić również zbieżność tytułu z amerykańską produkcją obecną na platformie internetowej.


Plusy:

+ ładne widoki

+ roznegliżowane kobiety

+ scena koncertu

+ solidna obsada


Minusy:

- banalna fabuła

- kiepskie dialogi

- niesmaczne sceny: nawożenie gównem

- niski poziom poczucia humoru

- mylący tytuł


Zwiastun:

produkcja: Francja

rok: 2019

premiera: miała być 3 lipca 2019, ale dystrybutor chyba się przestraszył

dystrybucja: M2 Films

gatunek: komedia


  • reżyseria Arnaud Lemort

  • scenariusz: Mathieu Oullion, Arnaud Lemort

  • muzyka: Sylvain Goldberg

  • zdjęcia: Denis Rouden

  • montaż: Philippe Bourgueil

  • obsada: Christian Clavier, Mathilde Seigner, Leopold Buchsbaum, Pili Groyne, Joey Starr, Olivier Marchal

Ostatnie posty
Search By Tags
Follow Us
  • Twitter Social Icon
bottom of page