„Brahms: The Boy II” – lalka (ocena 6/10)

March 12, 2020

Sztampowy, ale wyrazisty horror, który został pokonany przez koronawirusa.

Kilkuletni Jude (Christopher Convery) jest świadkiem brutalnego włamania i ataku na matkę (Katie Holmes). Po tym wydarzeniu traci mowę. Nawet przeprowadzka nie leczy z traumy. Dopiero odnalezienie zakopanej lalki w postaci eleganckiego chłopca zmienia sytuację.

Oczywiście fabuła jest klasyczna i przewidywalna. Dla wyjadaczy tego typu filmów to kolejny horror bez pomysłu. A jak wiadomo ostatnio ten gatunek próbuje poszukiwać nowych motywów, stad i wymagania większe.

 

Traktując ten film jednostkowo trzeba jednak przyznać, że jest zrealizowany poprawnie. Przede wszystkim zadbano o wyrazistość postaci, co dotyczy chłopca jako głównego bohatera, jego matki, a może przede wszystkim nieruchomej lalki. Charakteryzacja, kostiumy i scenografia – tworzą klimat. Na plus przede wszystkim bardzo oszczędne operowanie standardowymi metoda straszenia – tak naprawdę źródłem niepokoju jest nieruchoma lalka, która czy to w głowie matki, czy naprawdę - okazuje żywe instynkty, co gorsza – mordercze.

 

Dystrybutor zdecydował się pewnie bez większej nadziei na dystrybucję kinową. I chwała mu że nie próbował odnajdywać na siłę polskiego tłumaczenia. Niestety miał pecha … może to sprawka samego Brahmsa … bo po dwóch tygodniach wybuchła pandemia koronawirusa i kina zamknięto. Jak ktoś zdążył to obejrzał na dużym ekranie to raczej nie czuł się zawiedziony, reszta może polować na wersję piracką.

 

Zalety:

+ wyraziste postacie

+ upiorna lalka

+ oszczędne efekty specjalne

+ brak tłumaczenia oryginalnego tytułu

 

Wady:

- zgrany motyw

- przewidywalne

- dystrybucja przerwana ze względu na epidemię koronawirusa

 

Zwiastun:

produkcja: USA

rok: 2020

data premiery: 28 lutego 2020

dystrybucja: Monolith Films

gatunek: horror

 

  • reżyseria: William Brent Bell

  • scenariusz: Stacey Menear

  • obsada: Christopher Convery, Katie Holmes, Ralph Ineson, Owain Yeoman, Christopher Convery, Anjali Jay

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon