"Gorący temat" – molestowanie seksualne (ocena 6/10)

January 19, 2020

Ze względu na tematykę - dla feministek, ze względu na uroczą obsadę także dla śliniących się facetów.

Historia: Carlson (Nicole Kidman), Megyn Kelly (Charlize Theron) i Kaylie (Margot Robbie), które zapoczątkowały akcję #MeToo zwracając uwagę na przedmiotowe traktowanie kobiet w pracy i biznesie. Początkowo film skupia się na postaci Donalda Trumpa i oskarżeń jeszcze z okresu kampanii wyborczej. Głównym tematem jednak jest sytuacja w stacji telewizyjnej Fox News, która skończyła się oskarżeniami jej szefa Rogera Ailesa (John Lithgow).

Film przyjmuje od początku formułę pędzącej narracji z szybkim montażem, wprowadzając wręcz widza w miejsce akcji. Do pewnego momentu się to sprawdza, ale im dłużej tym fabuła przez tą chaotyczność ma coraz więcej luk. Są znakomite sceny, szczególnie z Lithgow, jednak zbytnie pomieszanie wątków narusza tempo i ciągłość. Dla przykład początkowa sekwencja z Trumpem praktycznie jest bez sensu dla głównego nurtu opowieści.

 

Film porusza jakże popularny w ostatnich latach temat, jednak razi jednostronnością i ze względu na gwiazdorską obsadę obraca się przeciwko własnemu przesłaniu. Uroku dodają mu bowiem piękne aktorki ze swoimi długimi nogami i zgrabnymi sylwetkami. Naprawdę trudno się dziwić głównemu oskarżonemu, ze nie mógł się momentami powstrzymać wykorzystując swoją pozycję. Do pieca dał jeszcze polski dystrybutor z sufitu wymyślając idiotyczny tytuł.

 

Zalety:

+ szybkie tempo

+ montaż

+ ważny, trudny temat

+ obsada

+ kostiumy

 

Wady:

- chaotyczna narracja

- przegadane

- jednostronne

- idiotyczny polski tytuł

 

Zwiastun:

tytuł oryginalny: Bombshell

produkcja: USA, Kanada

rok: 2019

premiera: 17 stycznia 2020

dystrybucja: Monolith Films

gatunek: dramat

 

  • reżyseria: Jay Roach

  • scenariusz: Charles Randolph

  • muzyka: Theodore Shapiro

  • zdjęcia: Barry Ackroyd

  • montaż: Jon Poll

  • scenografia: Mark Richer

  • kostiumy: Colleen Atwood

  • obsada: Nicole Kidman, Charlize Theron, Margot Robbie, John Lithgow, Allison Janney, Malcolm McDowell, Kate McKinnon, Connie Britton

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Twitter Social Icon