Niewidzialna Sue – pojawiam się i znikam (ocena 6/10)

January 3, 2020

Niewidzialny to jest przede wszystkim ten film w polskich kinach, chociaż jak na kino familijne zasługuje na dystrybucję.

Nastoletnia Sue jest niezauważana przez swoje szkolne koleżanki. Także w domu matka pochłonięta karierą jako naukowiec nie poświęca jej czasu. I te eksperymenty naukowe przyczynią się do prawdziwej niewidzialności dziewczyny.

Sztampowa, ale sympatyczna fabuła, zawierająca jakże częsty obecnie problem wyobcowania nastolatków. Wątek fantastyczny jest wprowadzony z gracją i prowadzi do celu – co prawda przewidywalnego, jednak ogląda się z przyjemnością. Jak na tego rodzaju telewizyjne produkcje familijne nie rażą ani dialogi, ani gra aktorska. Można mieć jedynie zastrzeżenia do kilku zupełnie niepotrzebnych scen z wymiotowaniem do plecaka, czy też roznegliżowaniem. Jak miał to być film dla młodzieży to należało powstrzymać bujną wyobraźnię.

 

Ciekawostką jest sposób wybrnięcia z naturalnego problemu jakim jest motyw niewidzialności w kinie. Bardzo ciekawie rozwiązano sposób na osiąganie tego stanu. Zawsze problemem jest czy niewidzialne staje się również ubranie, a jeżeli tak to dlaczego nie przedmioty, czy też osoby których się dotyka. Tutaj próbowano zmierzyć się z tymi zagadnieniami, w dość zabawny sposób.

 

Zalety:

+ sympatyczna historia

+ niezła realizacja

+ przyzwoite dialogi i aktorstwo

 

Wady:

- telewizyjne efekty specjalne

- kilka niepotrzebnych motywów

- przewidywalne

- brak seansów kinowych

 

Zwiastun: 

tytuł oryginalny: Invisible Sue

produkcja: Luksemburg, Niemcy

rok: 2018

data premiery: 27 grudnia 2019

dystrybucja: Vivarto

gatunek: familijny

 

 • reżyseria i scenariusz: Markus Dietrich

 • obsada: Ruby M. Lichtenberg, Anna Shirin Habedank, Lui Eckhardt, Victoria Mayer, Luc Schiltz

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
 • Twitter Social Icon